XXXIV Niedziela Zwykła –24.11.2019r.

XXXIV Niedziela Zwykła –24.11.2019r.1. Dzisiaj  ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.  Jest to jednocześnie dzień dorocznego święta Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.  Taca na WSD. W imieniu ks. Rektora i alumnów składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary.


2. W środę, 27 listopada wspomnienie Matki Bożej od Cudownego Medalika. O godz. 16.30 modlitwy do Matki Bożej. Z bocznych ołtarzy możemy pobrać cudowne medaliki.


3. W piątek, 29 listopada rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, która odprawiana będzie po Mszy św. wieczorowej.


4. W  sobotę  w Stanisławowie Msza św. i nabożeństwo wypominkowe o godz. 9.00. Kończy się miesiąc listopad,  a tym samym nabożeństwa wspominkowe za naszych zmarłych.


5. W przyszłą niedzielę, 01 grudnia rozpoczynamy Adwent – czas, który przygotuje nas do świąt Bożego Narodzenia. Rozpocznie się nowy rok liturgiczny.  Z racji 1. niedzieli miesiąca po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu listopadzie. We wszystkie niedziele Adwentu, w środy i soboty przed Roratami oraz w czasie rekolekcji adwentowych o godz. 6.30 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.  Na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Po tej Mszy św. w sali parafialnej odbędzie się spotkanie z Radą Duszpastersko-Ekonomiczną. Prosimy wszystkich Państwa Radnych o przybycie. Po zakończonym spotkaniu Radni pobiorą opłatki, które będą dostarczane do domów naszych parafian.


6. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabywać świecę Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Koszt świecy to 6 zł. Ofiary z tej akcji będą przeznaczane dla potrzebujących dzieci w całej Polsce, którymi opiekuje się diecezjalne Caritas, w tym także Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.


7. Mieszkańcom ul. Sosnowej dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 4 osoby.


8. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne Maryjne w cenie 6 zł i książkowe Rolników w cenie 27 zł.  Zachęcamy także do nabycia i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela".


9. Wspólnota „Galilea” zaprasza na kurs „Nowe Życie”, który odbędzie się w dniach 6-8 grudnia br. w Tomaszowie Lubelskim. Szczegóły na plakacie.


10. We wtorek, 26 listopada w MOK w Józefowie o godz. 11.00 pokaz spektaklu „Willa Rózin” w reżyserii Bartłomieja Miernika. Jest to spektakl popularyzujący ratowanie Dzieci Zamojszczyzny. Główną osią scenariusza jest pomoc Róży Zamoyskiej niesiona dzieciom z obozu przejściowego w Zwierzyńcu. Przy wejściu na spektakl będzie można wspomóc działalność Fundacji Banina dobrowolną opłatą. Otwarta próba spektaklu odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w Kinie Skarb w Zwierzyńcu.


11. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej zaprasza na spektakl „BRAT NASZEGO BOGA” na podstawie dramatu Karola Wojtyły, w reżyserii Jarosława Figury, z udziałem miejscowych aktorów, 01 grudnia 2019r, , godz. 18.00. Kościół Parafialny w Łukowej.


12. Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
- godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony