I NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019r.

I NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019r.1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent- czas, który przygotuje nas do świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się Nowy Rok Duszpasterski, któremu  towarzyszyć będzie myśl przewodnia: ”Wielka tajemnica wiary”.   We wszystkie niedziele Adwentu, w środy i soboty przed Roratami oraz w czasie rekolekcji adwentowych o godz. 6.30 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Z racji 1. niedzieli miesiąca po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu listopadzie. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Po tej Mszy św. w sali parafialnej odbędzie się spotkanie z Radą Duszpastersko-Ekonomiczną. Po zakończonym spotkaniu Radni pobiorą opłatki, które będą dostarczane do domów naszych parafian. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.


2. W tym tygodniu 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00.  W Stanisławowie w piątek o godz. 15.30. W sobotę adoracja eucharystyczna do godz. 20.00.


3. W przyszłą niedzielę, 08 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.   Dzień odpustu  w naszej parafii, rozpoczęcie rekolekcji adwentowych. /odczytać program/.  Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie kościoła  i dostępny na stronie internetowej parafii. O godz. 12.30 Msza św. w intencji Członków Rycerstwa Niepokalanej i ich rodzin.


4. Możemy  nabywać świecę Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom-na stoliku z prasą. Koszt  świecy – 6 zł, a każda złotówka więcej pozostanie na cele charytatywne w naszej parafii.


5. Trwa Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.


6. W przyszłą niedzielę  dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek na "Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie".


7. Ofiary na kościół:   bezim. z ul. Górniczej  „Bóg zapłać”.


8. Mieszkańcom ul. Sosnowej  dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 3 osoby.


9. Dziękujemy kwiaciarni p. Gromków  za wykonanie wieńca adwentowego.


10. Zmarli: śp. +Daniela Kozyra z ul. 29 Marca. Pogrzeb we wtorek, 03 grudnia o godz. 14.00 bezpośrednio w kościele. Śp. +Andrzej Krzaczek z ul. Kościuszki. Termin pogrzebu nieustalony. Wieczne odpoczywanie…


11. Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
- godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony