III NIEDZIELA ADWENTU – 15.12.2019r.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Radości "Gaudete", bo Pan jest blisko. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.  Po wieczorowej Mszy św. spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.

2. Od jutra rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia, która będzie odprawiana codziennie o godz. 16.45.

3. W środę, 18 grudnia Mszą św. o godz. 17.00 rozpocznie się w naszej parafii modlitewne czuwanie – Jerycho, a zakończy w czwartek, 19 grudnia także Mszą św. o godz. 17.00 /odczytać program/

4. W przyszłą niedzielę, 22 grudnia o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin. Podobnie jak w latach ubiegłych w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 7.00 zostanie odprawiona też  Msza św. zbiorowa za naszych zmarłych. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy zapisać na kartce i wrzucić do puszki ustawionej w zakrystii. Niech pamięć o zmarłych w tym dniu będzie naszym świątecznym darem.

5. W przyszłą niedzielę  Wolontariusze Caritas Parafii  będą rozprowadzać stroiki i ozdoby świąteczne na placu przykościelnym. Dochód z tych prac zostanie przekazany na cele charytatywne. Prace zostały przekazane przez Miejską Bibliotekę, która zorganizowała konkurs bożonarodzeniowy. Wszystkim uczestnikom konkursu oraz pracownikom biblioteki  składamy gorące podziękowania.

6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Młodzież Oazowa z naszej parafii będzie  rozprowadzała sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary za sianko będą przeznaczone na rekolekcje wakacyjne dla młodzieży Ruchu Światło-Życie z naszej parafii.
7. Na stoliku za ławkami możemy nabywać świecę Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

8. W zakrystii  przyjmujemy zapisy chorych, których odwiedzimy w domach przed świętami Bożego Narodzenia w poniedziałek, 23 grudnia od godz. 8.30.

9. Mieszkańcom ul. Sosnowej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób. Kolejka przechodzi na mieszkańców ul. Nowej, których prosimy o pomoc w sobotę.
10. Pragniemy wyrazić podziękowanie nauczycielom i dyrekcjom szkół z terenu naszej parafii za pomoc w dopilnowaniu dzieci i młodzieży podczas adwentowych spotkań katechetycznych z Ojcem Rekolekcjonistą przygotowujących do świąt Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy również władzom samorządowym za organizację przewozów autokarowych w tych dniach.