IV NIEDZIELA ADWENTU – 22.12.2019r.

IV NIEDZIELA ADWENTU – 22.12.2019r.1. Dzisiaj ostatnia, IV Niedziela Adwentu. Wolontariusze Caritas Parafii rozprowadzają stroiki i ozdoby świąteczne na placu przykościelnym, z których dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne,  a Młodzież oazowa z naszej parafii  rozprowadza sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary za sianko będą przeznaczone na rekolekcje wakacyjne dla młodzieży Ruchu Światło-Życie z naszej parafii.

2.   W zakrystii  przyjmujemy zapisy chorych, których odwiedzimy w domach jutro, 23 grudnia od godz. 8.30.  

3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 7.00 Msza św. zbiorowa za naszych zmarłych. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy zapisać na kartce i wrzucić do puszki ustawionej w zakrystii. Niech pamięć o zmarłych w tym dniu będzie naszym świątecznym darem. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Pasterka  o północy, 15 minut przed Pasterką nowenna do Bożego Narodzenia. W Stanisławowie Pasterka również o północy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.  

4. W środę, 25 grudnia obchodzimy Uroczystość  Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św.: godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. Tego dnia będziemy gościli w naszym kościele zespół  z Tarnopola, który uświetni śpiewem kolęd każdą Mszę św.

5. W czwartek, 26 grudnia święto św. Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła. Porządek Mszy św. niedzielny: 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. Taca na kapłański fundusz zdrowotny. Po każdej Mszy św. błogosławienie owsa.

6. W piątek, 27 grudnia wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Na tych Mszach św. będzie błogosławieństwo i udzielanie wina. Będziemy mogli też przynieść i poświęcić swoje wino w kościele.

7. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi problemami.

8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nowej  za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 4 osoby.

9. Ofiary na k-ół: bezim. z ul. Kościuszki „Bóg zapłać.”

10. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”. W najnowszym, świątecznym numerze, znajdziemy m.in.  obrzęd wieczerzy wigilijnej, kalendarz na 2020r.oraz płytę z kolędami w wykonaniu zespołu Golec UOrkiestra. Koszt 10 zł.

11. Dekret Biskup Ordynariusza Mariana Rojka w sprawie wyborów do Rad Duszpastersko – Ekonomicznych w Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej /odczytać/

12. W związku z zakończeniem kadencji Rady Duszpastersko – Ekonomicznej, wyrażamy wdzięczność i podziękowanie państwu Radnym za 5- letnią współpracę i współodpowiedzialność za kształt funkcjonowania naszej wspólnoty parafialnej. W związku z powyższym dekretem w naszej parafii będą obowiązywały następujące okręgi wyborcze do rady Duszpastersko – Ekonomicznej: Borowina, Długi Kąt Osada, Długi Kąt Wieś;  Hamernia, Józefów, ul. 29 Marca; Majdan Nepryski – Choiny, Majdan Nepryski – Klin, Potok – Senderki;  Samsonówka, Siedliska i Tartak Długi Kąt;  Szopowe, Stanisławów – skrzyżowanie, Stanisławów  - kościół, Górniki. Na bocznych ołtarzach ustawione są puszki wyborcze, do których od dzisiaj prosimy wrzucać kartki z imieniem i nazwiskiem kandydata na radnego, może być także dotychczasowy radny. Mieszkańcy Stanisławowa i Górnik będą wybierać w kościele  w Stanisławowie. Wybory spośród tych kandydatów odbędą się w niedzielę, 05 stycznia 2020r. Przy urnach są kartki i długopisy.

13. Pragniemy wyrazić wdzięczność Radzie Duszpastersko-Ekonomicznej, a także wolontariuszom za pomoc w rozprowadzeniu opłatków do naszych domów. Dziękujemy też parafianom za złożone przy tej okazji ofiary na kościół, które będą przeznaczone na renowację dwóch ołtarzy bocznych w kościele. Powyższe prace planujemy rozpocząć na wiosnę przyszłego roku.

14. W ubiegłym tygodniu były prowadzone prace przy renowacji słupków ogrodzeniowych naszego kościoła oraz kapliczek na placu przykościelnym. Powyższe prace nie zostały jeszcze ukończone, ale dziękując Bogu za piękną pogodę mamy nadzieję, że w niedługim czasie, jeszcze w tym roku zostaną wykonane. Prace powyższe prowadzi firma J.V. Jarosława Wojciechowskiego z Wożuczyna.

15.  Modlitwa.


Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony