NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 29.12.2019r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY  -  29.12.2019r.

1. Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.

2. W dzisiejszą niedzielę zamykamy listę kandydatów do Rady Duszpastersko – Ekonomicznej. W przyszłą niedzielę, 05 stycznia, spośród zgłoszonych kandydatów wybierzemy radnych.

3. We wtorek, 31 grudnia  zakończenie Roku Pańskiego 2019. O godz. 17.00 Msza św. dzięk-błag.  i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku.  Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

4. W środę,  01 stycznia - Nowy Rok Pański  2020,  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Matki Odkupiciela – Głównej Patronki Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. niedzielny.

5. W tym tygodniu przypada 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Msze św. w piątek o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. W Stanisławowie w piątek o godz. 15.30.  Z racji tego, że odwiedziny chorych odbyły się bezpośrednio przed świętami Bożego Narodzenia, następne odwiedziny chorych będą miały miejsce w 1. piątek lutego. W sobotę adoracja Eucharystyczna do godz. 20.00.

6. W przyszłą niedzielę z racji 1.niedzieli miesiąca, po sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu grudniu.

7. W przyszłą niedzielę w MOK w Józefowie o godz. 14.30 Koncert Kolęd z okazji Noworocznego Spotkania Zespołów.  Organizatorzy zapraszają.

8.  Mieszkańców ul. Nowej prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę.

9. Ofiary na kościół- bezim. z ul. Nowej, bezim. z Siedlisk "Bóg zapłać".

10. Przez cały styczeń i luty,  z wyjątkiem niedziel, świąt, 1.piątków i 1. sobót miesiąca Msze św. odprawiane będą tylko rano o godz. 7.00. Kancelaria parafialna czynna będzie w tych miesiącach po Mszy św. porannej.

11. Planowana wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
- w poniedziałek, 30 grudnia od godz. 8.30 - Majdan Nepryski /od Klina/
od godz. 17.30 - ul. Nowa
- we wtorek, 31 grudnia od godz. 8.30 - Majdan Nepryski /od Choin/
- w środę, 01 stycznia od godz. 15.00 – bloki przy ul. Kościuszki
- czwartek, 02 stycznia od godz. 8.30 – Górniki Nowe i Górniki Stare
od godz. 15.30 – ul. Targowa i ul. Przemysłowa
- piątek, 03 stycznia – od godz. 10.30 – Szopowe i  Potok - Senderki
- sobota, 04 stycznia – od godz. 10.30 – ul. Kamienna,  Ogrodowa i Pogodna

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” naszym parafianom za ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby kościoła:
- Hamernia
- Samsonówka
- ul. Romanowskiego i ul. Cicha
Powyższe ofiary są przeznaczone na prace renowacyjne dwóch ołtarzy bocznych naszego kościoła.

13. Zmarł śp. + Jan Momot z Borowiny. Pogrzeb jutro,  30 grudnia, o godz. 14.30 różaniec i bezpośrednio po nim Msza św. pogrzebowa. Wieczne dpoczywanie…