Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2020r.

1. Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego, ale śpiew kolęd i choinki zachowujemy tradycyjnie do dnia 02 lutego, Matki Bożej Gromnicznej.  Po sumie spotkanie opłatkowe członków Legionu Maryi, Rycerstwa Niepokalanej, Apostolstwa Dobrej Śmierci w sali parafialnej. Zapraszamy wszystkich  sympatyków. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 I Józefowskie Kolędowanie z Zespołem Krasnobrodzkim Gospel. Zapraszamy.
2. Mieszkańcom ul. Kamiennej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 6 osób. Następne sprzątanie za dwa tygodnie.
3. Ofiara na kościół – p. Tadeusz Brzozowski z ul. Słonecznej  "Bóg zapłać"
4. W piątek, 17 stycznia Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu.
5. Od soboty, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i potrwa do 25 stycznia.
6. W najbliższą sobotę w MOK w Józefowie o godz. 19.00  koncert „Szukamy Stajenki – najpiękniejsze kolędy Jacka Kaczmarskiego” w wykonaniu Laureatów Ministra Kultury. Koszt 20 zł.
7. W przyszła niedzielę, 19 stycznia przed sumą modlitwy do Matki Bożej Szkaplerznej. Jest to dzień imienin Biskupa Pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego. Pamiętajmy  o nim w naszych modlitwach.
8. Planowana wizyta duszpasterska na bieżący tydzień:
- w poniedziałek, 13 stycznia od godz. 8.30 – Dom Pomocy Społecznej
„Teodorówka”w Długim Kącie Osada i Długi Kąt Osada
od godz. 15.30 – ul. Armii Krajowej i Źródlana
- we wtorek, 14 stycznia od godz. 08.30 – ul. 29 Marca
od godz. 15.30 – ul. Górnicza

9. Składamy serdeczne „ Bóg zapłać” naszym parafianom za ofiary na potrzeby kościoła złożone podczas kolędy:
- ul. przy Rynku
- Siedliska i Tartak Długi Kąt
-  ul. Sosnowa
- ul. Batalionów Chłopskich
- Stanisławów
- ul. Słoneczna
- Borowina
- ul. Leśna
- Długi Kąt Wieś
- ul. Biłgorajska
- ul. Zielona
- ul. Kościuszki
- ul. Popławskiego

Powyższe ofiary są przeznaczone na prace  prowadzone przy naszym kościele.
W tym tygodniu, we wtorek planujemy zakończenie kolędy. Jeśli z jakiegoś powodu kolęda się nie odbyła, a wierni chcą przyjąć księdza, prosimy zgłosić się do zakrystii celem ustalenia terminu takiej wizyty.

10. Zgodnie z dekretem ks. bpa Ordynariusza Mariana Rojka w ubiegłą niedzielę przeprowadzone zostały wybory do Rady Duszpastersko – Ekonomicznej w naszej parafii. Do rady wchodzą:
1/ z urzędu: ks. proboszcz Zenon Mrugała oraz wikariusz starszy nominacją – ks. Tomasz Leńczuk;

2/ z nominacji: Kazimiera Gontarz – Prezydent Legionu Maryi oraz Maria Kudełka   - prezes Caritas Parafii; 3/ z wyboru:
Borowina – Naklicki Adam,
Długi Kąt Osada – Mazur Zofia,
Długi Kąt Wieś – Podolak Tadeusz,
Hamernia – Borowicz Jan,
Majdan Nepryski – Klin – Szpinda Stanisława,
Majdan Nepryski – Choiny – Adamowicz Marian,
Józefów: Kudełka Jan  i Zaśko Marian,
ul. 29 Marca – Malec Irena,
Potok – Senderki – Zaśko Henryk,
Samsonówka- Marzec Ewa,
Siedliska i Tartak Długi Kąt – Peć Piotr,
Szopowe – Maj Mirosław;
w kościele w Stanisławowie:
Stanisławów – Skrzyżowanie – Kudełka Jerzy,
Stanisławów - kościół – Gralak Stanisław,
Górniki – Grzyb Tomasz

Ogółem Rada liczy 20 osób. Spotkanie nowej Rady odbędzie się w przyszłą niedzielę, 19 stycznia po Mszy św. o godz. 11.00 w sali parafialnej.
11. Zmarł śp. +Jan Kozak z Siedlisk. Pogrzeb jutro, 13 stycznia o godz. 14.00 bezpośrednio w kościele. Pół godz. wcześniej różaniec. Wieczne odpoczywanie…

Z A P O W I  E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Piotr Galant, z par. Zesłania Ducha Św. w Krasnobrodzie i Justyna Buczkowska, z par. tutejszej – zapowiedź I.