II Niedziela Zwykła – 19.01.2020r.

1. Dzisiaj po Mszy św. godz. 11.00 spotkanie Rady Duszpastersko – Ekonomicznej w sali parafialnej.
2. We wtorek obchodzimy Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
3. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i potrwa do 25 stycznia.
4. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia o godz. 7.00 Msza św. w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin. Jest to także Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
5. Mieszkańców ul. Kamiennej prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę. W okresie zimowym sprzątanie co dwa tygodnie.
6. W ubiegłym tygodniu, korzystając z dobrej pogody,  zostały zakończone prace przy odnowie kapliczek na placu przykościelnym i przy słupkach ogrodzeniowych kościoła.
7. Caritas Parafii zwraca się z prośbą o czynne włączenie się do akcji „Pomoc dla mieszkańców Donbasu poszkodowanych przez toczącą się wojnę”. Akcja polega na zbiórce przedmiotów pierwszej potrzeby takich, jak:  ubrania i obuwie, wózki dziecięce i inwalidzkie, materace, środki chemiczne i higieniczne, żywność o długim terminie ważności. Prosimy, aby darowane rzeczy były w dobrym stanie. Zbiórka zostanie przeprowadzona 25 stycznia /w najbliższą sobotę/ w godz. od 9.00 do 15.00   w budynku byłej organistówki /obok Caritas/.  Jak dotychczas liczymy na życzliwość naszych parafian.
8. W dniach 14 – 16 lutego br. w Tomaszowie Lubelskim przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej odbędą się rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej szkół średnich oraz studentów. Zapisy drogą elektroniczną przez stronę naszej diecezji.   W przypadku pytań kontakt telefoniczny: 665 559 697
9. Składamy serdeczne "Bóg zapłać” naszym parafianom za ofiary na potrzeby kościoła złożone podczas kolędy:
- Długi Kąt Osada
- ul. Armii Krajowej
- ul. Źródlana
- ul. 29 Marca
- ul. Górnicza

10. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy naszym parafianom za życzliwe przyjmowanie nas w swoich domach.

Z A P O W I  E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Piotr Galant, z par. Zesłania Ducha Św. w Krasnobrodzie i Justyna Buczkowska,  z par. tutejszej – zapowiedź II.