VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020r.

VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020r.

 

1. Dzisiaj taca na WSD. W imieniu ks. Rektora i alumnów składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

2. W środę, 26 lutego przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę i pokutne uczynki  przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie i posypanie głów popiołem. Obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Powstrzymywanie się od pokarmów obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Do postu ilościowego zobowiązane są osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 14 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, by byli wprowadzani w autentycznego ducha pokuty.

3. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.  Na stoliku z prasą wyłożona zostanie księga trzeźwości, w której prosimy wpisywać swoje wielkopostne postanowienia.

4. W tym tygodniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu po sumie. W Stanisławowie: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 15.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 10.30.

5. W przyszłą niedzielę z racji 1. niedzieli miesiąca po sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu lutym.

6. W niedzielę rozpoczyna się nowy miesiąc. Msze św. w dni powszednie będą odprawiane   o godz. 7.00 i 17.00. Kancelaria parafialna czynna będzie po Mszach św. zarówno rano, jak i wieczorem.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. w 77 rocznicę rozstrzelania Rodziny Konrada Bartoszewskiego pseudonim „Wir” oraz Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

8. Mieszkańcom ul.  Kamiennej  dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 4 osoby. Kolejka przechodzi na mieszkańców ul. Górniczej, których prosimy o pomoc za dwa tygodnie.

9. W związku z planowanymi uroczystościami beatyfikacji Sługi Bożego ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, które będą miały miejsce 07 czerwca 2020 r. o godz. 12.00   w Warszawie na Placu Piłsudskiego, informujemy, że każdy kto chciałby otrzymać bilet wstępu / miejscówkę / na to wydarzenie powinien zgłosić się do proboszcza parafii, w której mieszka w nieprzekraczalnym terminie do 10 marca br. Jednocześnie pragniemy podać do wiadomości, że od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy zapisy na wyjazd autokarem z naszej parafii na powyższe uroczystości. Przyjmujemy również zapisy osób niepełnosprawnych do specjalnego sektora oraz samochodów osobowych by otrzymać miejscówkę i kartę parkingową. Przewoźnik kolejowy prosi też o liczbę osób wyjeżdżających koleją.

10. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

11. Zmarł śp. +Jan Różański z Biłgoraja, kierownik Kapeli Rzemyki. Pogrzeb jutro, poniedziałek /24 lutego/ o godz. 14.00 w Sanktuarium Marii Magdaleny w Biłgoraju. Pól godz. wcześniej różaniec. Wieczne odpoczywanie…

12. Modlitwa.

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony