I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020r.

1. Dziś 1. niedziela miesiąca. O godz. 12.30 Msza św. w intencji rozstrzelanej rodziny Konrada Bartoszewskiego oraz „Żołnierzy Wyklętych” z terenu Gminy Józefów. Po Mszy św. składanie wieńców i wiązanek pod tablicą upamiętniającą „Żołnierzy Wyklętych” z terenu Gminy Józefów oraz upamiętniającą miejsce rozstrzelania rodziny Konrada Bartoszewskiego ps. „Wir”. Z tej racji /wyjątkowo/ Gorzkie Żale połączone z modlitwą za zmarłych w miesiącu lutym odprawione będą przed Mszą św. wieczorową, o godz. 16.30. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.

2.  W tym tygodniu 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. W Stanisławowie w piątek o godz. 15.30. W sobotę adoracja eucharystyczna do godz. 19.00.

3. Przyszła niedziela "Ad Gentes" jest  dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji zbiórka ofiar do puszek na "Krajowy Fundusz Misyjny".  Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga krzyżowa dla dzieci  i  młodzieży w środy o godz. 16.30, dla starszych w piątki o godz. 16.30. Gorzkie Żale  w każdą niedzielę po sumie.

5.  Na stoliku z prasą wyłożona jest księga trzeźwości, w której prosimy wpisywać swoje wielkopostne postanowienia.

6. Ofiary na k-ół: bezim. z Majdanu Nepryskiego, bezim. z ul. Kościuszki  „Bóg zapłać”.

7. Mieszkańców ul. Górniczej prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę.

8. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”.

9. Przyjmujemy zapisy na wyjazd autokarem z naszej parafii na  uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, które będą miały miejsce 07 czerwca 2020 r. o godz. 12.00  w Warszawie. Każdy kto chciałby otrzymać bilet wstępu / miejscówkę / na to wydarzenie powinien zgłosić się do proboszcza parafii, w której mieszka  do 10 marca br. Przyjmujemy również zapisy osób niepełnosprawnych do specjalnego sektora oraz samochodów osobowych by otrzymać miejscówkę i kartę parkingową. Przewoźnik kolejowy prosi też o liczbę osób wyjeżdżających koleją.

10. W sobotę, 07 marca o godz. 16.00  w MOK w Józefowie odbędzie się koncert z okazji Dnia Kobiet. Wystąpi m.in. znany aktor teatralny i telewizyjny Robert Moskwa. Organizatorzy zapraszają.

11. Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Szczegóły na ulotkach, które znajdują się na stoliku z prasą.

12. W związku z możliwością pojawienia się koronawirusa na terenie Polski, Minister Zdrowia przekazał list  zawierający informacje dotyczące właściwych zachowań profilaktycznych: „Szanowni Państwo, większość państw Europy, w tym nasi najbliżsi sąsiedzi, odnotowało przypadki zarażeniem koronawirusem. Zapewne i my w Polsce doświadczymy pierwszego przypadku zarażenia. Najważniejszy w kontakcie z każdym wirusem jest dostęp do informacji, wiedza, a także spokój i zdrowy rozsądek (...)  Listę oddziałów zakaźnych oraz ważne numery telefonów znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia – mz.gov.pl   Informację można też uzyskać na infolinii NFZ – 800 190 590.

13. Modlitwa.


Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U B N E


- Marcin Kudełka z par. tutejszej i Ewelina Olesiuk z par. Tereszpol – zapowiedź II.

- Patryk Gontarz i Dominika Dziurkowska, oboje par. tutejszej – zapowiedź II.

 


Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony