III Niedziela Wielkiego Postu –15.03.2020r.

II Niedziela Wielkiego Postu –15.03.2020r.

 

1. W związku z ogłoszoną pandemią coronawirusa  i zaleceniami Rady Stałej Konferencji  Episkopatu Polski oraz biskupa naszej diecezji Mariana Rojka, pragniemy poinformować, że w naszej parafii rekolekcje wielkopostne będą skrócone do dwóch dni. Odbędą się  w środę, 18 marca  i czwartek, 19 marca. Zostają odwołane rekolekcje dla dzieci i młodzieży oraz dla osób starszych i chorych. Dlatego też program rekolekcji będzie następujący: odczytać program. Zgodnie z rozporządzeniem organów państwowych wydanym w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce,  w kościele dopuszcza się zgromadzenie do 50 osób. Inni mogą uczestniczyć we Mszy św. na placu przykościelnym. Przypominamy o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św. Równocześnie zachęcamy  do duchowego przeżywania Mszy św. za pośrednictwem środków społecznej komunikacji. Zwracamy się z prośbą do osób starszych i chorych, aby w tych dniach skorzystali z tej dyspensy i modlili się w domach. Jeśli ktoś się lęka, nie musi uczestniczyć w niedzielnych Mszach św. i rekolekcjach. Pragniemy też podać do wiadomości, że wszystkie drzwi wejściowe do kościoła, klamki oraz konfesjonały zostały zdezynfekowane. Pragniemy też poinformować, że w naszej parafii będą odprawiane chrzty, śluby i pogrzeby z zachowaniem należytych środków ostrożności. Odnośnie pogrzebów zmianie ulega eksporta na cmentarz, która od dnia jutrzejszego  przyjmie formę przejazdu samochodami z kościoła na cmentarz.   Zawieszamy czasowo nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży w środy, pozostaje Droga Krzyżowa w piątki. Zawieszamy czasowo również spotkania w sali parafialnej  dla dzieci i  młodzieży oraz Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Mając na uwadze zdrowie i dobro każdego liczymy na zrozumienie i odpowiedzialne podejście do w/w problemu.

2. W przyszłą niedzielę, 22 marca puszka na Katolickie Radio Zamość.

3. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: -KŻR p. Barbary Bojarskiej z Majdanu Nepryskiego,  "Bóg zapłać".

4. Ofiary na kościół: bezim. z Majdanu Nepryskiego, „Bóg zapłać”.

5. Na bocznych ołtarzach znajdują się puszki, do których możemy złożyć ofiarę  na jałmużnę postną i na kwiaty do Bożego Grobu.

6. Mieszkańców ul. Górniczej prosimy  w najbliższą sobotę o  pomoc w sprzątaniu kościoła.

7. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”.

8. Zmarli +śp. Franciszka Surmacz z Majdanu Nepryskiego, ostatnio zamieszkała w Borowinie. Pogrzeb dzisiaj /15 marca/ o godz. 14.00 bezpośrednio w kościele. + śp. Tadeusz Biszczanik z Hamerni. Pogrzeb jutro /16 marca/ o godz. 14.00 bezpośrednio w kościele. Pół godz. wcześniej różaniec zarówno dzisiaj, jak i jutro. Wieczne odpoczywanie…

9. Modlitwa.

 

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Marek Szpinda i Iwona Karpińska, oboje par. tutejszej – zapowiedź I.

- Kamil Kusiak i Anna Kusiak z d. Berdzik, oboje par. tutejszej – zapowiedź II. 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony