IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020r.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020r.

 

 

1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Niedzieli Radości "Laetare".

2. W środę, 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. Na każdej Mszy św. można będzie przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Warunki: odmówienie jednej tajemnicy różańca w intencji dziecka poczętego, modlitwa i dobrowolne zobowiązanie. O godz. 9.30 Msza św. w intencji członków Rycerstwa Niepokalanej i ich rodzin. W związku z rozporządzeniem władz państwowych oraz zaleceniami biskupów wiele osób nie będzie mogło uroczyście złożyć przyrzeczeń Duchowej Adopcji w kościołach. Wychodząc naprzeciwko pragniemy zachęcić do złożenia internetowej deklaracji Duchowej Adopcji poprzez formularz na stronie Duszpasterstwa Rodzin. Uroczyste przyrzeczenie będzie miało miejsce w obecności ks. bpa Mariana Rojka podczas Mszy św. o godz. 17.00 w Sanktuarium Matki Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim. Msza św. będzie transmitowana przez KRZ i w ten sposób wszystkie chętne osoby będą mogły przystąpić do duchowej adopcji.

3. W przyszłą niedzielę, 29 marca o godz. 11.00 w kościele w Józefowie zostanie odprawiona Msza św. z racji 77 rocznicy Pacyfikacji Pardysówki, w tym roku wyjątkowo, z racji ogłoszonej przez Rząd RP epidemii. Zapraszamy na tę Mszę św. do kościoła delegację z Pardysówki. Przypominamy, że na każdej Mszy św. zgromadzenie liturgiczne nie może przekraczać 50 osób. Pozostali mogą uczestniczyć na Mszy św. na placu przykościelnym, poza kościołem. Zachęcamy wiernych do skorzystania z dyspensy udzielonej przez Ks. Bp Ordynariusza naszej Diecezji Mariana Rojka i wysłuchania Mszy św. przez transmisję telewizyjną, radiową lub internetową.

4. Od przyszłej niedzieli Msze św. wieczorowe odprawiane będą o godz. 18.00 w związku ze zmianą czasu.

5. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: KŻR z Długiego Kąta Osady, „Bóg zapłać”.

6. Na bocznych ołtarzach znajdują się puszki, do których możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i na jałmużnę postną.

7. Na stoliku z prasą możemy nabywać paschaliki i baranki wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas Diecezji. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Koszt 6 zł.

8. Mieszkańcom ul. Górniczej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 8 osób. Następne sprzątanie 08 kwietnia, w Wielką Środę, o godz. 9.00.

9. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”. W najnowszym numerze dołączona jest tzw. Karta w nagłym wypadku /ICE/, która, po uzupełnieniu przez osoby zainteresowane, w chwili zagrożenia życia lub zdrowia, pomoże ratownikom szybko zweryfikować daną osobę. Ponadto znajdziemy artykuły dotyczące m.in. Zwiastowania Pańskiego, koronawirusa, czy Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

10. Modlitwa.

 

 

 

Z A P O W I E D Z I P R Z E D Ś L U B N E

 

- Marek Szpinda i Iwona Karpińska, oboje par. tutejszej – zapowiedź II.

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony