V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020r.

 

1. Dziś rozpoczyna się okres Wielkiego postu o charakterze pasyjnym. Zgodnie z polską tradycją, od dzisiejszej niedzieli można zasłonić krzyże i obrazy w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Liturgii Wielkiego Piątku.

2. W tym tygodniu 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie w piątek o godz. 15.30. Zawieszone zostaje nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Na późniejszy czas zostają przeniesione odwiedziny chorych, z wyjątkiem chorego znajdującego się w niebezpieczeństwie śmierci. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania i odprawiająca 1. piątki miesiąca będzie miała spowiedź w ten piątek od godz. 10.00 wg ustalonego grafiku – po 5 osób. W sobotę zawiesza się adorację Eucharystyczną po Mszy św. wieczorowej.

3. Za tydzień, 05 kwietnia Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm bez użycia wody święconej. Procesje z palmami zostają odwołane.

4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: KŻR z ul. Batalionów Chłopskich i ul. Górniczej   „Bóg zapłać”.

5. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”.

6. Na stoliku z prasą możemy nabywać paschaliki i baranki wielkanocne. Cena 6 zł.

7. Przypominamy rozporządzenie władz RP i zalecenia biskupa diecezjalnego w związku z zagrożeniem epidemicznym, ze na Mszy św. może uczestniczyć 5 osób. Proponujemy by były to osoby, które zamówiły intencje mszalne.

8. Módlmy się za wszystkich, którzy cierpią z powodu epidemii koronawirusa. Niech Bóg w swoim miłosierdziu oddali od nas to niebezpieczeństwo. Niech umocni chorych, podniesie na duchu zalęknionych, udzieli mądrości i wytrwałości wszystkim spieszącym im z pomocą, a zmarłych doprowadzi do wiecznej radości w niebie.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony