Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 05.04.2020r.


1. Dziś we Mszach św. obchodzi się pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej nosi też nazwę Niedzieli Palmowej. Przed każdą Mszą św. błogosławieństwo palm.
2. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu – KŻR św. Gerarda, KŻR z Borowiny, KŻR Józefów – Morgi, KŻR p. Zofii Rogowskiej z Majdanu Nepryskiego, „Bóg zapłać”.
3. Ofiara na k-ół: bezim. z ul. Biłgorajskiej, „Bóg zapłać”
4. Na stoliku z prasą są do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne.
5. Mieszkańców ul. Górniczej prosimy o  pomoc w sprzątaniu kościoła w  środę, 08 kwietnia o godz. 9.00.
6. Odwołujemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Józefowa. Prosimy o odprawienie sobie Drogi Krzyżowej w rodzinach lub indywidualnie.
7. Tydzień, który dzisiaj rozpoczynamy nazywa się Wielkim Tygodniem dla podkreślenia wielkich wydarzeń z życia Pana Jezusa – Jego Męki, Śmierci             i  Zmartwychwstania. W związku z panująca pandemią, przypominamy o zachowaniu zarządzenia władz państwowych dotyczące liczby uczestników zgromadzenia do   5 osób.
8. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Tego dnia w Katedrze Zamojskiej o godz. 10.00 Ks. Bp Ordynariusz Marian Rojek  odprawi Mszę św. Krzyżma i poświęci  oleje używane potem przez cały rok do udzielania chrztu, bierzmowania i sakramentu chorych.  W naszym kościele początek liturgii o godz. 18.00.  Adoracja Najświętszego Sakramentu  w ciemnicy do godz. 22.00.
9. WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Nie odprawia się Mszy św. O godz. 18.00  Liturgia na cześć  Męki Pańskiej. Zbiórka ofiar przy adoracji krzyża na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Adoracja Grobu Bożego do godz. 24.00 bez tradycyjnej warty strażaków.

10. WIELKA SOBOTA:
Początek liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie  do godz. 24.00.
Odwołuje się obrzęd poświęcenia pokarmów wielkanocnych; należy go zastąpić modlitwą błogosławieństwa podczas rodzinnego śniadania wielkanocnego. Formułę tej modlitwy znajdziemy w ogłoszeniach na parafialnej stronie internetowej.
Formuła modlitwy:
Ojciec  rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole  i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.
Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.
Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.
Z Ewangelii według św. Mateusza:
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane.”
Po odczytywaniu tekstu przewodniczący mówi:
Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby spożyć wraz z nimi posiłek; prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy, mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.
Chlebie żywy który zstąpiłeś z nieba i w Komunii św. dajesz życie światu, pobłogosław ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś lud słuchający Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który po swym zmartwychwstaniu przygotowałeś nad jeziorem dla swoich uczniów.
Baranku Boży, który zwyciężyłeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego i świątecznych potraw, które Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej Wieczerzy Pobłogosław także naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia.
Chryste, życie i zmartwychwstanie nasze, pobłogosław te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Daj nam wszystkim dojść do wiecznej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
- We wspólnej modlitwie należy wspomnieć chorych i cierpiących oraz zmarłych na skutek epidemii, a także wszystkich, którzy spieszą im z pomocą;

11. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Rezurekcja o godz. 6.00. Odwołuje się procesję rezurekcyjną wokół kościoła. O godz. 5.50 zostaną włączone dzwony, by w ten sposób ogłosić światu radość ze Zmartwychwstania Chrystusa.
Pozostałe Msze św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30. W Stanisławowie o godz. 11.00. Nie ma Mszy św. wieczorowej.
12. Przedłużenie dyspensy od niedzielnego uczestnictwa we Mszy św: Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii, niniejszym (zgodnie z kan. 87 § 1, 1245 i Kan. 1248 § 2 KPK) udzielam, aż do odwołania, dyspensy od niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.  Marian Rojek, Biskup Zamojsko – Lubaczowski, ks. Michał Maciołek, Kanclerz.
13. Komunikat Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP /odczytać/
14. Dekret Bpa Diecezjalnego w sprawie I Komunii św. /odczytać/
15. Informujemy, że w dniu dzisiejszym jest możliwość wysłuchania Mszy św. z naszego kościoła przez Internet – facebook. Transmisja o godz. 11.00.
16. Modlitwa.

Z A P O W I E D Z I    P R Z E D Ś L U B N E
- Iwona Angelika Strus z par. św. Krzyża w Rzeszowie i Piotr Kostrubiec z par. tutejszej – zapowiedź I.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony