Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12.04.2020r.

1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze Zmartwychwstania Pańskiego. Dźwiękiem dzwonów o godz. 5.50 oznajmiliśmy tę prawdę całemu światu. Ostatnie słowo należy do Chrystusa, gdyż zwyciężył śmierć, szatana i grzech. Niech wielkanocne wydarzenia sprawią, że będziemy świadkami i uczniami Zmartwychwstałego.

2. Dzisiaj odprawiane będą jeszcze  Msze św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. W Stanisławowie o godz. 11.00. Nie ma mszy św. wieczorowej. Msza św. o godz. 11.00 będzie transmitowana przez Internet -  facebook.

3. W poczuciu wdzięczności chcemy skierować słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę.

Podziękowania:

-  ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu

-  grupie dekoracyjnej za przygotowanie Grobu Bożego i Ciemnicy- panu kościelnemu i  organistom

-  ks.  Tomaszowi, ks.Marcinowi za pomoc w przygotowaniach do godnego przeżycia Świąt

4. Życzenia  świąteczne skierowali do parafian:

- Księża Biskupi:  / odczytać /

- Burmistrz i Przewodniczący Rady Miejskiej w Józefowie / odczytać /

- Ponadto napłynęły życzenia od: Posłów, senatorów, władz samorządowych,

Instytucji, księży rodaków i  księży pracujących w naszej parafii, braci i sióstr  zakonnych oraz parafian, dziękujemy też za życzenia SMS-owe i e-mail-owe.

5. Jutro drugi dzień Świąt. Zadbajmy o nasz udział we Mszy świętej. Porządek Mszy św. niedzielny: godz. 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. Msza św. o godz. 11.00 będzie transmitowana przez Internet -  facebook.

6. W przyszłą niedzielę, 19 kwietnia, II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego.  Święto patronalne „Caritas”. W godz. popołudniowych od godz. 13.30 do godz. 18.00 adoracja eucharystyczna w intencji wszystkich wydarzeń w diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

7. Nowenna do Bożego Miłosierdzia odprawiana będzie dzisiaj i jutro o godz. 12.00,   a w tygodniu do soboty włącznie o godz. 17.30.

8. W tym tygodniu, we czwartek, 16 kwietnia zostaną rozpoczęte prace przy renowacji bocznego ołtarza w naszym kościele. Powyższe prace będą prowadzone przez konserwatorów zabytków z Kraśnika.

9. Ofiary na k-ół: bezim. z ul 29 Marca, bezim. z Hamerni, bez. z Brukseli, bezim. z ul. Źródlanej, „Bóg zapłać”.

10. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu – KŻR z Długiego Kątu, KŻR z Legionu Maryi, KŻR z Józefowa p. Anieli Łagożnej, „Bóg zapłać”.

11. Mieszkańcom ul. Górniczej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Była 1 osoba.

12. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji oktawy Wielkanocnej.

13. Zachęcamy do lektury świątecznego numeru Tygodnika Katolickiego "Niedziela", w którym znajdziemy m.in. Ekskluzywny wywiad z prezydentem RP oraz wyjątkowy modlitewnik na Wielkanoc. Cena  10 zł.

14. Komunikat /odczytać/.