III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020r.

III Niedziela Wielkanocna  – 26.04.2020r.

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce  rozpoczyna obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego.

2. W czwartek, 30 kwietnia, dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

3. W piątek rozpoczynamy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym, które będzie odprawiane po Mszy św. wieczorowej.  Zachęcamy także do śpiewu litanii przy kapliczkach i w domach.

4. W tym tygodniu 1.piatek i 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie w piątek o godz. 15.30. W związku z pandemią nie będzie odwiedzin chorych w ich domach. W sobotę adoracja Eucharystyczna do godz. 19.00.

5. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja.

6. W przyszłą niedzielę, 03 maja Niedziela Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Rozpocznie się Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.

7. Mieszkańców ul. Górniczej prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę.

8. W naszym kościele trwają prace renowacyjne przy ołtarzu bocznym. W związku z powyższym wyrażamy podziękowanie ofiarodawcom, którzy wspomagają nas finansowo przy prowadzonych pracach. Ofiary na kościół:  bezim. z ul. Górniczej – 100 zł, bezim. z Samsonówki – 100 zł, bezim. z ul. Kościuszki – 120 zł, bezim. z ul. Ogrodowej – 100 zł, "Bóg zapłać".

9. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. Według najnowszego rozporządzenia,  w naszym kościele  może przebywać 30 osób. Pozostałe osoby zapraszamy na plac przykościelny,  prosząc o zachowanie należytej ostrożności i odpowiedniej odległości ok.2 m od siebie.