VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020r.

VI Niedziela Wielkanocna  – 17.05.2020r.

 

1. W poniedziałek, 18 maja o godz. 18.00 Msza św. dziękczynno – błagalna w intencji Nauczycieli, Pracowników i Uczniów SP w Majdanie Nepryskim z racji 6. rocznicy nadania  tej Szkole im. Jana Pawła II i 100 r. urodzin Patrona Szkoły.

2. Jutro rozpoczniemy doroczne Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące /dawne Dni Krzyżowe/. O godz. 18.00 odprawiane będą Msze św. w kościele parafialnym  w Józefowie z racji poświęcenia pól, z prośbą o  uświęcenie pracy ludzkiej i za głodujących,  wg następującego porządku:
W poniedziałek, 18 maja zapraszamy mieszkańców Józefowa z: ul. Kościuszki, Romanowskiego, Cichej, Rynku, Słonecznej, Armii Krajowej i Źródlanej, ul. 29 Marca, ul. Nowej, Górniczej, Batalionów Chłopskich, Sosnowej, Kamiennej,  Ogrodowej, Pogodnej i Biłgorajskiej.
We wtorek, 19 maja zapraszamy mieszkańców: Majdanu Nepryskiego, Siedlisk, Samsonówki, Długiego Kąta Wsi, Długiego Kąta Osady, Tartaku Długi Kąt.
W środę, 20 maja zapraszamy mieszkańców: Borowiny, Szopowego, Potoka – Senderek, Hamerni.
W kościele w Stanisławowie odbędzie się poświęcenie pól dla mieszkańców: Stanisławowa, Górnik Nowych i Górnik Starych w święto NMP Matki Kościoła, które w tym roku wypada w poniedziałek, 01 czerwca.
W związku z epidemią koronawirusa zawieszone zostają procesje.
Jednocześnie pragniemy poinformować, że zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, w naszym kościele może przebywać ok. 50 osób. Pozostałe osoby
zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach na placu przykościelnym.

3.W przyszłą niedzielę, 24 maja uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin. Taca na budownictwo sakralne.

4.W związku z epidemią koronawirusa odwołany zostaje udział dzieci klas IV w Rocznicowej Komunii św., która miała się odbyć w przyszłą niedzielę. Jednakże, o godz. 11.00 /w przyszłą niedzielę/ zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci i rodziców Komunii św. Rocznicowej.

5.Mieszkańcom ul. Biłgorajskiej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były  2 osoby. Następne sprzątanie za dwa tygodnie.

6.Trwają prace przy renowacji bocznego ołtarza w naszym kościele. Dziękujemy za składane ofiary na ten cel zarówno w zakrystii, kancelarii parafialnej, jak też na konto bankowe naszej parafii. Ofiary na kościół –  bezim. z Hamerni, bezim. z Majdanu Nepryskiego, bezim. z Majdanu Sopockiego,  bezim. z ul. Biłgorajskiej, bezim. z ul. Kościuszki, bezim. z ul. Górniczej, „Bóg zapłać”. W tym tygodniu planowane jest rozpoczęcie prac przy drugim ołtarzu bocznym.

7.Modlitwa.

 

 

 

 

 

 

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony