Niedziela Zesłania Ducha Świętego –31.05.2020r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego  –31.05.2020r.

1. Dekret biskupa /odczytać/
2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Zielone Świątki.
3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie Msza św. w kościele i poświęcenie pól dla mieszkańców Stanisławowa, Górnik Nowych i Górnik Starych o godz. 11.00.
4. Jutro, 01 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane po Mszy św. wieczorowej.
5. W czwartek, 04 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów  i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
6. W tym tygodniu 1.piątek i 1.sobota miesiąca. Msze św. o godz.  7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie w piątek o godz. 15.30. W sobotę adoracja Eucharystyczna do godz. 20.00.
7. W najbliższą sobotę, 06 czerwca, w Katedrze w Zamościu o godz. 10.00 święcenia prezbiteratu.
8. W przyszłą niedzielę, 07 czerwca Uroczystość Najświętszej Trójcy i 1. niedziela miesiąca. Po sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych  w miesiącu maju. Odpust w parafii Bondyrz.
9. Dziękujemy mieszkańcom ul. Biłgorajskiej za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 3 osoby.
10. Trwają prace renowacyjne przy bocznych ołtarzach w naszym kościele. W ubiegłym tygodniu zostały rozpoczęte prace przy drugim ołtarzu. Dziękujemy za złożone ofiary na ten cel: - bezim. z Siedlisk,  bezim. z Hamerni, bezim. z Osady Długiego Kąta bezim. z ul. Źródlanej bezim. z Górnik „Bóg zapłać”.
11. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do 1.Komunii św. Zostały przyjęte 3 terminy: 25 lipca 2020r – sobota, godz. 11.00,  22 sierpnia 2020 r. – sobota, godz. 11.00 i trzecia niedziela maja 2021 r., czyli 16 maja. Z tej racji w tym tygodniu odbędzie się spotkanie dla wszystkich dzieci  z klas III w środę, 03 czerwca o godz. 16.00. Do najbliższej środy jest jeszcze możliwość zmiany terminu.
12. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów,  zniesione zostały limity wiernych w kościele, przy zachowaniu odpowiedniego odstępu /2 m/ i założeniu maseczki. Na placu przykościelnym maseczki nie obowiązują.
13. Zmarli: śp. +Feliks Szymański z Górnik, pogrzeb jutro, poniedziałek, 01 czerwca o godz. 14.00 w kościele. Śp. +Piotr Ostasz z ul. Armii Krajowej. Pogrzeb we wtorek, 02 czerwca o godz. 14.00 w kościele. Pół godz. wcześniej różaniec. Wieczne odpoczywanie…
14. Modlitwa.


Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E
- Dariusz Jan Pęk i Dorota Kulasza z d. Bura, oboje par. tutejszej – zapowiedź II.
- Paweł Litwin, par. tutejszej i Katarzyna Fujak, par. Wniebowzięcia NMP w Gdeszynie – zapowiedź II.

 

 

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony