XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020r.

XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020r.


1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na leczenie maleńkiej Mi.

2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz.: 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie o godz.11.00. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W środę, 01 lipca przejeżdżać  będzie rowerowa pielgrzymka z Łukowej i Górecka Kościelnego do Krasnobrodu, do której mogą dołączyć pielgrzymi z naszej parafii. Ok. godz. 10.00 przy naszym kościele planowany jest postój pielgrzymki. Prosimy parafian  o przygotowanie poczęstunku /napoje, kanapki/ dla pielgrzymów. W Krasnobrodzie rozpoczynają się uroczystości odpustowe. Program uroczystości wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.

4. W tym tygodniu 1.piątek  i 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie w piątek  o godz. 15.30. W sobotę adoracja eucharystyczna do godz. 20.00.

5. Od przyszłej niedzieli do ostatniej niedzieli sierpnia /30 sierpnia/ będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św. : godz. 7.00, 9.30, 11.00 – suma i 18.00.    W Stanisławowie w lipcu i sierpniu o godz. 8.00.

6. W sobotę, 04 lipca przypada 22.rocznica święceń biskupich bpa Mariusza Leszczyńskiego. Pamiętajmy o modlitwie.

7. W przyszłą niedzielę  1.niedziela miesiąca. Po sumie o godz. 11.00 adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu czerwcu. Odpust w par. Majdan Sopocki.

8. Trwają prace przy renowacji ołtarza bocznego w naszym kościele. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary: bezim. z Długi Kąt Wieś, bezim. z ul. Źródlanej, bezim. z Szopowego, bezim. z Hamerni, bezim. z Hamerni, bezim. z Borowiny,  bezim. z Borowiny, bezim. z ul. Kościuszki, Bóg zapłać.
9. Mieszkańcom ul. Zielonej dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 3 osoby.

10. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

11. W dniu wczorajszym ks. bp Ordynariusz Marian Rojek  dokonał zmian personalnych w naszej diecezji. Jedna z nich dotyczy naszej parafii /odczytać nominację/. Jednocześnie do pracy w naszej parafii skierował ks. Mateusza Kicka. /odczytać nominację/. Pragniemy już dziś wyrazić wdzięczność ks. Tomkowi za 5 – letnią pracę w naszej parafii  i wszelkie dobro, chociaż jeszcze się nie żegnamy, gdyż do  16 sierpnia ks. Tomasz jest wikariuszem naszej parafii.

12. Zmarli: śp. + Ryszard Mazur ze Stanisławowa. Pogrzeb jutro, 29 czerwca o godz. 12.00 bezpośrednio w kościele. Pół godz. wcześniej różaniec. Śp. +Stanisława, córka  p. Stefanii Mularczyk z Borowiny. Jej pogrzeb odbędzie w Kielcach. Wieczne odpoczywanie…

13. Modlitwa.

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E
- Daniel Charkot, par. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie i Agata Anna Michońska, par. tutejszej – zapowiedź II.
- Łukasz Adam Zaśko i Izabela Rudnicka, oboje pr. tutejszej – zapowiedź I.
- Piotr Dach, par. tutejszej i Katarzyna Korkosz, par. M.B. Królowej Świata w Grodysławicach – zapowiedź I.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony