XIV Niedziela Zwykła – 05.07.2020r.

XIV Niedziela Zwykła – 05.07.2020r.


1. Dzisiaj  1.niedziela miesiąca. Po sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu czerwcu. Odpust  w par. Majdan Sopocki. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dzisiaj ks. Grzegorza Rapę – misjonarza z par. p.w. Narodzenia NMP w Ługańsku, dawniej Ukraina, a dzisiaj Samozwańcza Republika Ługańska, teren, na którym do dzisiaj toczy się wojna. Z powodu zamkniętych granic z racji epidemii koronawirusa ks. Grzegorz nie może powrócić do swojej parafii w Ługańsku i tymczasowo przebywa w domu rodzinnym. Dziękujemy mu za wspólną modlitwę  i głoszone homilie.


2. Od dzisiaj do ostatniej niedzieli sierpnia /30 sierpnia/ będzie obowiązywał wakacyjny porządek niedzielnych i świątecznych Mszy św. : godz. 7.00, 9.30, 11.00 – suma  i 18.00.  W Stanisławowie o godz. 8.00.


3. W poniedziałek, 06 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł.Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych.


4. W sobotę, 11 lipca święto św. Benedykta, patrona Europy.


5. W przyszłą niedzielę, 12 lipca o godz. 7.00 Msza św. w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin.  Taca na WSD.


6. Mieszkańcom ul. Zielonej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 2 osoby.


7. Trwają prace konserwatorskie przy drugim ołtarzu bocznym. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary:  bezim. z Hamerni,  bezim. z ul. Leśnej,bezim. z Kozaków, bezim. z Majdanu Nepryskiego, bezim. z Samsonówki, bezim. z ul. Czesława Mużacza,  bezim. z Górnik, bezim. z ul. Usługowej, bezim. z ul. Kamiennej, „Bóg zapłać”. Jednocześnie trwają prace remontowe przy garażach na posesji parafialnej polegające m.in. na wymianie drzwi.


8. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.


9. Wyrażamy podziękowanie Wolontariuszom Caritas, Krucjacie Wyzwolenia Człowieka oraz Parafianom za przygotowanie w ubiegłą środę poczęstunku dla pielgrzymów udających się z Łukowej i Chmielka do Krasnobrodu. Dziękujemy również ofiarodawcom za złożone na ten cel ofiary.


10. W ubiegłym tygodniu, podczas burzy o godz. 18.00 runął konar z drzewa na placu przykościelnym. W związku z tym prosimy, aby nie przebywać bezpośrednio pod drzewami, gdyż grozi to zagrożeniem dla zdrowia i życia.


11. W związku z epidemia korona wirusa przypominamy, ze w kościele obowiązują maseczki na ustach i nosie oraz dystans ok. 1,5 metra od siebie. Na placu przykościelnym możemy być bez maseczek.


12. Modlitwa.


Z A P O W I E D Z I    P R Z E D Ś L U N E
- Łukasz Adam Zaśko i Izabela Rudnicka, oboje pr. tutejszej – zapowiedź II.
- Piotr Dach, par. tutejszej i Katarzyna Korkosz, par. M.B. Królowej Świata w Grodysławicach – zapowiedź II.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony