XV Niedziela Zwykła – 12.07.2020r.

XV Niedziela Zwykła – 12.07.2020 r.

1. Dzisiaj taca na WSD. W imieniu ks. rektora i alumnów składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary. Po sumie zebranie członków pomocniczych Legionu Maryi.

2. W czwartek, 16 lipca wspomnienie NMP z Góry Karmel. W sanktuarium Maryjnym  w Tomaszowie Lubelskim XIV Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin, zaś    w Sanktuarium Maryjnym w Nabrożu Dziecezjalna Pielgrzymka Sołtysów.

3. Planowana jest pielgrzymka na uroczystości odpustowe do Sanktuarium MB Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim. Wyjazd 16 lipca /czwartek/ o godz.09.45  sprzed  kościoła.  Zapisy w zakrystii do wtorku/ 14 lipca/. Tego dnia w naszym kościele o godz. 18.00 odprawiona będzie Msza św. dziękczynna za dar Szkaplerza św.

4. W przyszłą niedzielę, 19 lipca z okazji rozpoczynającego się 21. Tygodnia św. Krzysztofa, patrona podróżnych, po każdej Mszy św.  błogosławieństwo kierowców i  poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji możemy wziąć udział w Akcji św. Krzysztof -  1 grosz za 1 kilometr bezwypadkowej jazdy i złożyć ofiarę na zakup misyjnych środków transportu.

5. W związku z transmisją telewizyjną Mszy św. z naszego kościoła, w przyszłą niedzielę, Msza św. o godz. 9.30 zostanie opóźniona i rozpocznie się o godz. 10.00,   a o  godz. 9.30  będą śpiewane godzinki.  Przypominamy o obowiązku założenia maseczki i odstępu ok. 1,5 m od siebie.

6. Mieszkańcom ul. Zielonej  dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła. Była 1 osoba. Kolejka przechodzi na mieszkańców ul. Popławskiego.

7. Trwają prace przy renowacji ołtarza bocznego w naszym kościele. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary: bezim. z Borowiny, bezim. z ul. Kamiennej, bezim.  z Długiego Kąta, bezim. z Borowiny, "Bóg zapłać".

8. Zachęcamy do nabycia i lektury czasopisma katolickiego „Niedziela”.

9. Przypominamy, że w tym roku zapisy  na 38 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę przyjmują tylko księża przewodnicy poszczególnych grup, a termin zapisów upływa 28 lipca.  W tym roku Piesza Pielgrzymka będzie w formie sztafety.

10. Pracownicy SP im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim składają serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy składali datki na leczenie chorej Mii. Udało się zebrać 4 335 zł. Bóg zapłać.

11. Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów , dla rolników to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Módlmy się o dobrą pogodę na czas żniw.

12. Zmarła śp. +Maria Pasek z ul. Popławskiego. Pogrzeb jutro, 13 lipca o godz. 15.00 bezpośrednio w kościele. Wieczne odpoczywanie…

Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U N E
- Dudko Piotr z par. Trójcy Św. i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju i Byra Diana z par. tutejszej – zapowiedź I.
- Momot Robert  i Słupska Karolina, oboje par. tutejszej – zapowiedź I.