XVI Niedziela Zwykła – 19.07.2020r.

XVI Niedziela Zwykła – 19.07.2020r.


1. Dzisiaj rozpoczyna się  21. Tydzień św. Krzysztofa, patrona podróżnych. Po każdej Mszy św.  błogosławieństwo kierowców  i  poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji możemy wziąć udział w Akcji św. Krzysztof -  1 grosz za 1 kilometr bezwypadkowej jazdy   i złożyć ofiarę na zakup misyjnych środków transportu.
2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 10.00 będzie miała miejsce transmisja Mszy św. z naszego kościoła organizowana przez TVP 3 Lublin. Do transmisji dołączają się ośrodki TVP 3: Bydgoszcz, Kielce, Opole, Olsztyn, Rzeszów. Mszę św. transmituje TVP 3 Lublin ale widzowie z w/w ośrodków włączają się za naszym pośrednictwem w modlitwę. Serdecznie witamy tychże wiernych i dziękujemy za udział w Eucharystii.
3. W środę, 22 lipca o godz. 16.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do  I Komunii św.
4. W piątek, 24 lipca o godz. 16.00 spowiedź dla dzieci I Komunijnych, ich rodziców, chrzestnych i rodzin.
5. W sobotę, 25 lipca o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. /w pierwszym terminie/,  do której przystąpi 12 dzieci.  O godz. 18.00, w wigilię odpustu ku czci św. Anny, Msza św. za zmarłych parafian na cmentarzu grzebalnym   /w razie deszczu Msza św.  w kościele/.
6. W przyszłą niedzielę, 26 lipca dzień odpustu ku czci św. Anny, patronki naszej parafii. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 9.30, 12.00 – suma odpustowa z procesją Eucharystyczną i 18.00. W Stanisławowie o godz. 8.00. Kazania w tych dniach będzie głosił ks. Marcin Migas, wikariusz par. Świętej Trójcy w Komarowie.  Procesja Eucharystyczna jest wyrazem naszej wiary, stąd też prosimy parafian o godne przygotowanie tej procesji. Prosimy panie w strojach ludowych, strażaków w mundurach, dziewczynki do sypania kwiatów, grupy modlitewne oraz innych wiernych. Zechciejmy wziąć obrazy, chorągwie i feretrony do procesji. Zbiórka ofiar do puszek na Caritas.
7. W dniu odpustu będzie prowadzony kiermasz charytatywny przy naszym kościele zorganizowany przez  Caritas Parafii. Dochód  będzie przeznaczony na Misje Święte.
8. Przypominamy, że w tym roku zapisy  na 38 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę przyjmują tylko księża przewodnicy poszczególnych grup, a termin zapisów upływa 28 lipca.  W tym roku Piesza Pielgrzymka będzie w formie sztafety.
9. Mieszkańcom ul. Popławskiego dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła.  Były 4 osoby.
10. Trwają prace remontowe ołtarza bocznego w naszym kościele. Dziękujemy za złożone ofiary:  bezim. z ul. Źródlanej, bezim. z ul. Kamiennej, bezim. z ul. Batalionów Chłopskich, Czciciele Matki Bożej Szkaplerznej, bezim. z Borowiny, "Bóg zapłać".
11. Modlitwa.


Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U N E
- Dudko Piotr z par. Trójcy Św. i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju i Byra Diana z par. tutejszej – zapowiedź II.
- Momot Robert  i Słupska Karolina, oboje par. tutejszej – zapowiedź II.
- Duda Sławomir z par. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie i Agata Joanna Momot  z par. tutejszej – zapowiedź I.
- Berdzik Michał z par. tutejszej i Kot Karolina z par. św. Bartłomieja w Sitańcu  - zapowiedź I.a

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony