XVII Niedziela Zwykła – 26.07.2020r.

1. Dzisiaj odpust ku czci św. Anny. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.00 – suma i 18.00. W Stanisławowie o godz. 8.00. Kazania  w dniu dzisiejszym głosi ks. Marcin Migas, wikariusz par. Świętej Trójcy w Komarowie.  Sumę odpustową odprawi ks. dr Ryszard Mazurkiewicz, Oficjał Sądu Biskupiego w Zamościu. Zbiórka ofiar do puszek na Caritas.

2. Dziś prowadzony jest kiermasz charytatywny przy naszym kościele zorganizowany przez  Caritas Parafii. Dochód  będzie przeznaczony na Misje Święte.

3. Przypominamy, że w tym roku zapisy  na 38 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę przyjmują tylko księża przewodnicy poszczególnych grup, a termin zapisów upływa 28 lipca.  W tym roku Piesza Pielgrzymka będzie w formie sztafety.

4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynencji. Jest to także 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Adoracja Eucharystyczna do godz. 20.00.

5. W przyszłą niedzielę, 02 sierpnia 1. niedziela miesiąca.  Po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu lipcu.

6. Rodzicom dzieci I Komunijnych   dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła.

7. Trwają prace renowacyjne przy ołtarzu bocznym w naszym kościele. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary: bezim. z  ul. Nowej – 100 zł,  bezim z ul . Kościuszki – 100 zł, bezim. z ul. Kamiennej – 200 zł, bezim. z ul. Kamiennej – 200 zł, bezim. z ul. Biłgorajskiej -100 zł ,bezim. z Hamerni – 200 zł, ofiara od rodziców dzieci 1.komunijnych – 500 zł, "Bóg zapłać" Dziękujemy p. Romanowi Gajowi za oczyszczenie chodnika procesyjnego i asfaltu przed kościołem i posesją parafialną.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

9. Zmarli: ś.p. +Marian Żmuda z Górnik. Pogrzeb jutro, 27 lipca o godz. 15.30 bezpośrednio w kościele. Ś.p. +Zofia Szust ze Stanisławowa. Pogrzeb we wtorek, 28 lipca o godz. 15.00 bezpośrednio w kościele. Pół godz. wcześniej różaniec. Wieczne odpoczywanie…

10. Módlmy się za przebywających na wakacjach i urlopach oraz za rolników o dobrą pogodę na czas zbiorów.

Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U N E

- Duda Sławomir z par. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie i Agata Joanna Momot        z par. tutejszej – zapowiedź II.

- Berdzik Michał z par. tutejszej i Kot Karolina z par. św. Bartłomieja w Sitańcu  - zapowiedź II.

- Paszek Adam Jerzy, par. tutejszej i Pastuła Karolina Izabela, par. św. Antoniego Paderewskiego z Przewrotne – zapowiedź I

- Przednowek Grzegorz, par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żulicach i Maj Przednowek Edyta, par. tutejszej – zapowiedź I.