XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2020r.

 

XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2020r.


1. Dzisiaj 1. niedziela miesiąca. po  sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu lipcu. Zbiórka ofiar do puszek na Katolickie Radio Zamość.


2. Dzisiaj ok.  godz. 18.30 powitamy przy naszym kościele pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Zamość – Jasna Góra, grupę z Tomaszowa Lubelskiego. Bezpośrednio po przybyciu będzie Apel Jasnogórski, po czym pielgrzymi powrócą do swoich domów.


3. W poniedziałek, 03 sierpnia o godz. 8.00 Msza św. dla pielgrzymów, po której odprowadzimy pątników do granic miasta Józefów.


4. W czwartek, 06 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie o godz. 11.00.  Odpust w parafii Tereszpol.


5. Mieszkańcom ul. Popławskiego dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 3 osoby. Kolejka przechodzi na mieszkańców ul. Leśnej.


6. Wyrażamy podziękowanie za udział w procesji Eucharystycznej podczas odpustu ku czci św. Anny. Dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiaty, paniom w strojach ludowych,  liturgicznej służbie ołtarza, strażakom, wiernym z naszej parafii i przybyłym gościom.


7. Trwają prace renowacyjne przy ołtarzu bocznym w naszym kościele. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary:  bezim. z Hamerni, bezim. z Brukseli, bezim. z Wisbaden, p. Jan Szymański z Górnik, bezim. z Samosnówki, bezim. z Polkowic, bezim. z Warszawy "Bóg zapłać".
8. Zachęcamy do nabycia  i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.


9. Starostwo Powiatowe w Biłgoraju zawiadamia o wyłożeniu do wglądu w budynku Starostwa Powiatowego w Biłgoraju projektu operatu opisowo – kartograficznego ewidencji gruntów i budynków na obszarze gminy Józefów dla obrębów ewidencyjnych: Borowina, Brzeziny, Kol. Czarny Las, Długi Kat, Górecko Kościelne, Hamernia, Majdan Kasztelański, Tarnowola, Górniki, Stanisławów, Górecko Stare, Szopowe. Bliższe informacje w gablocie przed kościołem.


10. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w kościele. Na placu przykościelnym maseczki nie obowiązują.


11. Módlmy się za pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Zamość-Jasna Góra, za przebywających na wakacjach i urlopach oraz za rolników, o dobrą pogodę na czas zbiorów.


12. Modlitwa.


Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U N E
- Paszek Adam Jerzy, par. tutejszej i Pastuła Karolina Izabela, par. św. Antoniego Padewskiego z Przewrotne – zapowiedź II.
- Przednowek Grzegorz, par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żulicach i Maj Przednowek Edyta, par. tutejszej – zapowiedź II.
- Kusiak Michał z par. tutejszej i Biłant Magdalena z par. Płoskie – zapowiedź I.

 

 

 

 

 

 

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony