XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2020r.

1. Dzisiaj 1. niedziela miesiąca. po  sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu lipcu. Zbiórka ofiar do puszek na Katolickie Radio Zamość.

2. Dzisiaj ok.  godz. 18.30 powitamy przy naszym kościele pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Zamość – Jasna Góra, grupę z Tomaszowa Lubelskiego. Bezpośrednio po przybyciu będzie Apel Jasnogórski, po czym pielgrzymi powrócą do swoich domów.

3. W poniedziałek, 03 sierpnia o godz. 8.00 Msza św. dla pielgrzymów, po której odprowadzimy pątników do granic miasta Józefów.

4. W czwartek, 06 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie o godz. 11.00.  Odpust w parafii Tereszpol.

5. Mieszkańcom ul. Popławskiego dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 3 osoby. Kolejka przechodzi na mieszkańców ul. Leśnej.

6. Wyrażamy podziękowanie za udział w procesji Eucharystycznej podczas odpustu ku czci św. Anny. Dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiaty, paniom w strojach ludowych,  liturgicznej służbie ołtarza, strażakom, wiernym z naszej parafii i przybyłym gościom.

7. Trwają prace renowacyjne przy ołtarzu bocznym w naszym kościele. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary:  bezim. z Hamerni, bezim. z Brukseli, bezim. z Wisbaden, p. Jan Szymański z Górnik, bezim. z Samosnówki, bezim. z Polkowic, bezim. z Warszawy "Bóg zapłać".
8. Zachęcamy do nabycia  i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

9. Starostwo Powiatowe w Biłgoraju zawiadamia o wyłożeniu do wglądu w budynku Starostwa Powiatowego w Biłgoraju projektu operatu opisowo – kartograficznego ewidencji gruntów i budynków na obszarze gminy Józefów dla obrębów ewidencyjnych: Borowina, Brzeziny, Kol. Czarny Las, Długi Kat, Górecko Kościelne, Hamernia, Majdan Kasztelański, Tarnowola, Górniki, Stanisławów, Górecko Stare, Szopowe. Bliższe informacje w gablocie przed kościołem.

10. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w kościele. Na placu przykościelnym maseczki nie obowiązują.

11. Módlmy się za pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Zamość-Jasna Góra, za przebywających na wakacjach i urlopach oraz za rolników, o dobrą pogodę na czas zbiorów.

Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U N E
- Paszek Adam Jerzy, par. tutejszej i Pastuła Karolina Izabela, par. św. Antoniego Padewskiego z Przewrotne – zapowiedź II.
- Przednowek Grzegorz, par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żulicach i Maj Przednowek Edyta, par. tutejszej – zapowiedź II.
- Kusiak Michał z par. tutejszej i Biłant Magdalena z par. Płoskie – zapowiedź I.