XIX Niedziela Zwykła – 09.08.2020r.

XIX Niedziela Zwykła – 09.08.2020r.1. Jutro, w środę i w piątek o godz. 16.30 spotkania w kościele dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., która odbędzie się w sobotę,  22 sierpnia.


2. W piątek, 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.


3. W sobotę, 15 sierpnia Wniebowzięcie NMP, w tradycji ludowej – święto Matki Boskiej Zielnej. Porządek Mszy św. niedzielny. Na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynno - błagalna   w intencji członków Rycerstwa Niepokalanej i ich Rodzin.


4. W przyszłą niedzielę, 16 sierpnia o godz. 18.00 Msza św. w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci ich Rodzin.


5. Mieszkańców ul. Leśnej prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższy piątek.   W dniu wczorajszym nie było nikogo.


6. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.


7. Trwają prace remontowe ołtarza bocznego w naszym kościele. Dziękujemy za składane na ten cel ofiary: bezim. z Hamerni, bezim. z Hamerni, bezim. z Samsonówki,  bezim. z ul. Górniczej, „Bóg zapłać”.


8. W związku z licznymi zarażeniami w ubiegłym tygodniu koronawirusem i zaostrzeniem rygorów sanitarnych przypominamy: 1- w kościele obowiązują maseczki na ustach i nosie, 2- dystans w kościele min. 1,5 metra od siebie, 3- zostają ponownie zawieszone spotkania w sali katechetycznej dla wszystkich grup religijnych z wyjątkiem pojedynczych par narzeczonych na konferencje przedślubne, 4- na placu przykościelnym maseczki nie obowiązują, 5- komunia św. będzie udzielana też na placu przykościelnym w każdą niedzielę i święta, 6- zachęcamy do przyjmowania komunii św. na rękę, 7- powyższe obostrzenia obowiązują do odwołania, 8- spodziewane są kontrole sanepidu i policji dotyczące przestrzegania powyższych zaleceń.


9. Modlitwa.


Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U N E
- Kusiak Michał z par. tutejszej i Biłant Magdalena z par. Płoskie – zapowiedź II.
- Dobek Michał i Adamowicz Maria, oboje z par. tutejszej – zapowiedź I.

 

 

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony