XX Niedziela Zwykła –16.08.2020

XX Niedziela Zwykła –16.08.2020 r.1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w Bejrucie.
2. Jutro o godz. 15.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla dzieci przygotowujących się do 1.Komunii świętej .
3. W dniach 18 – 20 sierpnia /wtorek – czwartek/ w Górecku Kościelnym odbędzie się 10. Spotkanie Młodzieży Exodus Młodych. Informacje i zapisy: www.exodusmlodych.pl
4. W piątek, 21 sierpnia o godz. 16.00 spowiedź dla dzieci I Komunijnych, ich rodziców, chrzestnych i rodzin.
5. W sobotę, 22 sierpnia o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. /dla drugiej tury dzieci/
6. Trwają prace remontowe ołtarza bocznego w naszym kościele. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary:  bezim. z Gorzowa Wielkopolskiego, bezim. z ul. Górniczej, ul . Kościuszki, bezim. z ul. Słonecznej, bezim. z Samsonówki, bezim. z ul. Sosnowej „Bóg zapłać”.
7. Mieszkańcom  ul. Leśnej  dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła.  Było 5  osób. W tym tygodniu kościół zostanie posprzątany przez rodziców dzieci 1.komunijnych.
8. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.
9. W przyszłą niedzielę, 23 sierpnia Dożynki Gminne. Program: o godz. 12.30 Msza św.  na schodach wejściowych do kościoła w Józefowie.
10. W sobotę, 22 sierpnia o godz. 7.00 wyruszy z Zamościa sprzed Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II do Sanktuarium w Krasnobrodzie VII Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych. Wymagana jest rezerwacja. Szczegóły na plakacie.
11. Terenowe Koło Przyjaciół Radia Maryja w Tarnogrodzie organizuje dwudniową pielgrzymkę na uroczystość Dziękczynienia z Radiem Maryja do sanktuariów w Toruniu oraz Licheniu. Szczegóły na plakacie.
12. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią z ks. Tomaszem jako wikariuszem naszej parafii. Pragniemy wyrazić wdzięczność ks. Tomkowi za 5-letnią pracę w naszej parafii. Prowadził m.in. Legion Maryi, Ministrantów, lektorów, Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, Wspólnotę Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea, przygotowywał dzieci do I komunii św., katechizował w Szkołach Podstawowych w: Józefowie, Majdanie Nepryskim, Stanisławowie, a także w Przedszkolu w Józefowie oraz pełnił posługę duszpasterską w innych dziedzinach pracy kapłańskiej. Za 5 lat pracy duszpasterskiej i wszelkie dobro wyrażamy nasze podziękowanie i życzymy wielu łask Bożych w dalszej pracy duszpasterskiej na nowej placówce w parafii Horyszów Polski.
13. /Odczytać pismo Inspektora Sanitarnego w Biłgoraju …./ W związku z licznymi zarażeniami koronawirusem i zaostrzeniem rygorów sanitarnych przypominamy :/ 1- w kościele obowiązują maseczki na ustach i nosie, /2- dystans w kościele min. 1,5 metra od siebie, /3- zostają ponownie zawieszone spotkania w sali katechetycznej dla wszystkich grup religijnych z wyjątkiem pojedynczych par narzeczonych na konferencje przedślubne, /4- na placu przykościelnym maseczki nie obowiązują o ile utrzymamy dystans 1,5 m od siebie /5- komunia św. będzie udzielana też na placu przykościelnym w każdą niedzielę i święta, /6- zachęcamy do przyjmowania komunii św. na rękę, /7- powyższe obostrzenia obowiązują do odwołania, /8- możliwe są kontrole w tym zakresie .
14. /Odczytać pismo ze Spółdzielni Mieszkaniowej „ŁADA” w Biłgoraju …../ Odpowiadając na w/w pismo zapraszam zainteresowanych mieszkańców tą sprawą na spotkanie, które odbędzie się jutro, 17 sierpnia o godz. 18.30 na placu przykościelnym .
15. Zmarł śp. +Leszek Sykuła z Zamościa, pochodzący z Józefowa. Termin pogrzebu nieustalony. Zmarła ś.p. +Stefania Mularczyk z Borowiny, termin pogrzebu nieustalony.  Wieczne odpoczywanie….
16. Modlitwa.
Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U N E
- Dobek Michał i Adamowicz Maria, oboje z par. tutejszej – zapowiedź II.
- Szymański Mateusz, par. tutejszej i Staniak Sylwia, par. Narodzenia NMP  w Krasnobrodzie – zapowiedź I.

 

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony