XXI Niedziela Zwykła –23.08.2020 r.

1. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.
2. W dzisiejszą niedzielę witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. mgr Mateusza Kickę, skierowanego do pracy w naszej parafii przez ks. bpa Ordynariusza Mariana Rojka. Ks. Mateusz pochodzi z parafii Jarczów, a przez ostatnie 4 lata pracował w par. w Wożuczynie. Powierzajmy go opiece patronki NMP Niepokalanie Poczętej.
3. Dzisiaj dożynki gminne. O godz. 12.30 Msza św. przed naszym kościołem w intencji rolników.
4. W środę,  26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00  i 18.00.  Po każdej Mszy św. odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu. Odpust w parafii Tereszpol.
5. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła.
6. Ofiary na kościół- bezim. z ul. Słonecznej,  bezim. z ul. Kościuszki, bezim. z ul. Leśnej, of. od rodziców dzieci z I Komunii św. /z drugiej tury/ "Bóg zapłać".
7. W związku z licznymi zarażeniami koronawirusem i zaostrzeniem rygorów sanitarnych przypominamy :

/ 1- w kościele obowiązują maseczki na ustach i nosie,

/2- dystans w kościele min. 1,5 metra od siebie,

/3- zostają ponownie zawieszone spotkania w sali katechetycznej dla wszystkich grup religijnych z wyjątkiem pojedynczych par narzeczonych na konferencje przedślubne,

/4- na placu przykościelnym maseczki nie obowiązują o ile utrzymamy dystans 1,5 m od siebie

/5- komunia św. będzie udzielana też na placu przykościelnym w każdą niedzielę i święta,

/6- zachęcamy do przyjmowania komunii św. na rękę,

/7- powyższe obostrzenia obowiązują do odwołania,

/8- możliwe są kontrole w tym zakresie.

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E
- Szymański Mateusz, par. tutejszej i Staniak Sylwia, par. Narodzenia NMP  w Krasnobrodzie – zapowiedź II.