XXII Niedziela Zwykła – 30.08.2020r.

XXII Niedziela Zwykła – 30.08.2020 r.


1. Dzisiaj ostatnia niedziela sierpnia i tym samym wakacyjna. Odpust w parafii Susiec.


2. We wtorek, 01 września 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.


3. W tym tygodniu 1.piątek miesiąca i 1. sobota miesiąca.  Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie, w piątek, o godz. 15.30. W sobotę adoracja eucharystyczna do godz. 20.00.


4. W przyszłą niedzielę, 1. niedziela miesiąca. O godz. 11.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolno-katechetycznego 2020/2021. Po sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu sierpniu. Rozpocznie się Nowenna do M.B. Bolesnej. Będzie ona odmawiana codziennie do 14 września o godz. 17.30. Nowennę poprowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Po zakończeniu Nowenny w niedzielę, 15 września o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu,  a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.


5. Od przyszłej niedzieli powraca przedwakacyjny porządek Mszy św.: godz. 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W Stanisławowie o godz. 11.00.


6. Trwają prace przy renowacji drugiego, w tym roku, bocznego ołtarza Świętego Krzyża. Złożone ofiary na k-ół: bezim. z Majdanu Nepryskiego, bezim. Długi Kąt Osada, bezim. z Majdanu Nepryskiego, bezim. z Długiego Kąta, bezim. z Hamerni, bezim. z Samsonówki,  bezim. ze Stalowej Woli, „Bóg zapłać”. W tym tygodniu planowane jest zakończenie renowacji tego ołtarza.


7. Mieszkańcom ul. Leśnej  dziękujemy za pomoc  w sprzątaniu kościoła. Było 7 osób.


8. Legion Maryi organizuje jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w sobotę, 12 września o godz. 2.00 w nocy. Zapisy do przyszłej niedzieli. Koszt ok. 100 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych do pielgrzymowania.


9. W zakrystii możemy nabyć płytę DVD z Transmisji Mszy świętej z naszego kościoła, przez TVP Lublin, która miała miejsce w niedzielę, 19 lipca br. o godz. 10.00.


10. Zachęcamy do nabycia i lektury katolickiego tygodnika „Niedziela” .W bieżącym numerze artykuły m.in.: „ Dla kogo szczepionka?”, „Białoruś to już inne państwo”, „Polski samochód elektryczny” oraz 2 dodatki: „CUD 1920r” i „EUROPA CHRISTI”.


11. W związku z licznymi zarażeniami koronawirusem i zaostrzeniem rygorów sanitarnych przypominamy :/ 1- w kościele obowiązują maseczki na ustach i nosie, /2- dystans w kościele min. 1,5 metra od siebie, /3- zostają ponownie zawieszone spotkania w sali katechetycznej dla wszystkich grup religijnych z wyjątkiem pojedynczych par narzeczonych na konferencje przedślubne, /4- na placu przykościelnym maseczki nie obowiązują o ile utrzymamy dystans 1,5 m od siebie /5- komunia św. będzie udzielana też na placu przykościelnym w każdą niedzielę i święta, /6- zachęcamy do przyjmowania komunii św. na rękę, /7- odwiedziny chorych w domach w 1.piątek miesiąca nadal zawieszone, z wyjątkiem chorego w niebezpieczeństwie śmierci, /8- powyższe obostrzenia obowiązują do odwołania, /9- możliwe są kontrole w tym zakresie.


12. Zmarł ś.p. +Eugeniusz Marzec pochodzący z Majdanu Nepryskiego, zamieszkały w Białymstoku, ostatnio w Warszawie. Pogrzeb odbędzie się w kościele św. Marcina w Warszawie 31 sierpnia br. Wieczne odpoczywanie …..


13. Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony