XXIII Niedziela Zwykła – 06.09.2020r.

XXIII Niedziela Zwykła – 06.09.2020r.1. Dzisiaj 1. niedziela miesiąca. Po sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu sierpniu. O godz. 11.00 Msza św. w int. uczniów, rodziców,  nauczycieli i pracowników oświaty z racji rozpoczęcia nowego roku szkolno – katechetycznego 2020/2021. Jeszcze dzisiaj przyjmujemy zapisy na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy, organizowaną przez Legion Maryi w sobotę, 12 września. Wyjazd o godz. 2,00 w nocy. Koszt ok. 100 zł.


2. We wtorek, 08 września święto Narodzenia NMP – MB Siewnej. Msze św. o godz.. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.


3. W środę, 09 września odbędzie się ceremonia upamiętnienia Żydów zamordowanych pod Stanisławowem. Rozpoczęcie o godz. 11.00 w Stanisławowie – obok miejsca mordu Żydów. W programie m.in. Odsłonięcie pomnika przez Zbigniewa Nizińskiego- Prezesa Fundacji „Pamięć, Która Trwa”, Modlitwa Rabina, Modlitwa Ks. bpa Mieczysława Cisło z Archidiecezji Lubelskiej, przemówienia, część artystyczna.


4. W przyszłą niedzielę, 13 września taca na WSD oraz zbiórka ofiar do puszki na Ziemię Świętą /przeniesiona z wielkiego tygodnia/


5. W przyszłą niedzielę Dożynki Diecezjalne w Krasnobrodzie. O godz. 11.15  zbiórka delegacji z wieńcami na placu przy Sanktuarium. Msza św. o godz. 12.00.


6. W ubiegłym tygodniu zostały zakończone prace przy restauracji drugiego ołtarza bocznego w naszym kościele. Prace wykonywali konserwatorzy zabytków z Kraśnika. Wyrażamy podziękowanie za profesjonalnie wykonane obu bocznych ołtarzy. Dziesięć lat temu ta sama ekipa prowadziła prace przy bocznych ołtarzach znajdujących się w tyle kościoła, pomimo upływu 10 lat tamte ołtarze wyglądają imponująco pięknie. Dziękujemy też parafian i darczyńcom spoza parafii za pomoc finansową na ten cel. W ostatnim tygodniu zostały złożone następujące ofiary: bezim. z ul. Leśnej, bezim. z ul. Kościuszki, bezim. z ul. Nowej, bezim. z ul. Kamiennej,  bezim. z ul. Kamiennej, bezim. z ul. Górniczej, Apostolstwo Dobrej Śmierci, bezim. z Siedlisk „Bóg zapłać”. Nadal oczekujemy na wsparcie by spłacić wszystkie długi z tym związane.


7. Mieszkańcom  ul. Leśnej  dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 7 osób. Kolejka przechodzi na mieszkańców ul.  Przemysłowej, których prosimy o taką pomoc w najbliższy piątek, 11 września w godzinach popołudniowych.


8. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.


9. Trwa Nowenna do M.B. Bolesnej. Jest ona odmawiana codziennie do 14 września o godz. 17.30. Nowennę prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Po zakończeniu Nowenny   we wtorek, 15 września o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.

10. Za tydzień rozpoczyna się Tydzień Wychowania oraz Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Dokładny program podamy w przyszłą niedzielę.

11. Modlitwa.Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony