XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020 r.

XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020 r.

1. Dzisiaj taca na WSD. W imieniu ks. Rektora składamy serdeczne podziękowania za założone ofiary. Dziś też zbiórka ofiar do puszek na Ziemię Świętą, przeniesiona z Wielkiego Tygodnia.

2. Dziś Dożynki Diecezjalne w Krasnobrodzie. Msza św. o godz. 12.00.

3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania oraz Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W związku z trwającą epidemią, zostają zawieszone spotkania z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Planowane najbliższe spotkanie odbędzie się dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w pierwszą niedzielę października, po mszy św. o godz. 11.00.  Z racji Tygodnia Wychowania w piątek, 18 września o godz. 18.00 w święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży zostanie odprawiona Msza św. w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty.

4. Jutro, 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Niech będzie to dzień podkreślenia, że Krzyż w naszym życiu zajmuje nadal szczególne miejsce. Otoczmy troską również przydrożne krzyże.

5. We wtorek, 15 września o godz. 17.00 wystawienie najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

6. W przyszłą niedzielę, 20 września  Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Po każdej  Mszy św.  zbiórka ofiar do puszki na Katolickie Radio Zamość.

7. Mieszkańców ul. Przemysłowej  prosimy o  pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę. W ubiegłym tygodniu nie było nikogo.

8. Ofiary na kościół: bezim. z  Siedlisk, bezim. z ul. Górniczej, bezim. z Lublina, „Bóg zapłać”.

9. W ubiegłym tygodniu ukazała się najnowsza książka ks. Mateusza pt. „Proroctwo dzisiaj” w drugiej poszerzonej wersji. Można ją nabyć w zakrystii w cenie 30 zł. Są również do nabycia inne, wcześniejsze publikacje naszego, nowego wikariusza.

10. W związku z licznymi zarażeniami koronawirusem i zaostrzeniem rygorów sanitarnych przypominamy :/ 1- w kościele obowiązują maseczki na ustach i nosie, /2- dystans w kościele min. 1,5 metra od siebie, /3- zostają ponownie zawieszone spotkania w sali katechetycznej dla wszystkich grup religijnych z wyjątkiem pojedynczych par narzeczonych na konferencje przedślubne, /4- na placu przykościelnym maseczki nie obowiązują o ile utrzymamy dystans 1,5 m od siebie /5- komunia św. będzie udzielana też na placu przykościelnym w każdą niedzielę i święta, /6- zachęcamy do przyjmowania komunii św. na rękę, /7- odwiedziny chorych w domach w 1.piątek miesiąca nadal zawieszone, z wyjątkiem chorego w niebezpieczeństwie śmierci, /8- powyższe obostrzenia obowiązują do odwołania, /9- możliwe są kontrole w tym zakresie

11. Modlitwa.

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Jakub Sitarz i Małgorzata Anna Makochon, oboje par. tutejszej – zapowiedź I

- Jacek Jan Czerniak, par. tutejszej i Sylwia Szostak, par. Przemienienia Pańskiego  w Tarnogrodzie – zapowiedź I.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony