XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020r.

XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020r.

 

 1. Dzisiaj XX Dzień Papieski. Zbiórka ofiar do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II. Na Mszy św. o godz.11.00 dzieci przygotowujące się do 1.Komunii św. otrzymają pobłogosławione różańce.
 2. W środę, 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Nabożeństwo różańcowe w intencji nauczycieli                    i pracowników oświaty.
 3. W sobotę, 17 października o godz. 16.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 4. W przyszłą niedziela, 18 października niedziela misyjna. Taca na cele misyjne. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie Rady Duszpastersko – Ekonomicznej. W związku z pandemią spotkanie odbędzie się w kościele. Zapraszamy wszystkich państwa radnych.  W tym dniu przypada również  święto św. Łukasza Ewangelisty,  patrona Służby Zdrowia. Nabożeństwo różańcowe  w intencji lekarzy, pielęgniarek i pracowników służby zdrowia.
 5. Ofiary na k-ół:  bezim. z ul. Górniczej, bezim. z Samsonówki   „Bóg zapłać”.
 6. Mieszkańcom  ul. Źródlanej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła.  Były 4 osoby.
 7. Na stoliku z prasą są do nabycia kalendarze na 2021r: ścienne KRZ i książkowe Rolników.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.  W numerze m.in. obrazek z modlitwą do błogosławionego Carlo Acutis, „Fatimski cud Słońca” oraz „Potrzebny głos w sprawie eutanazji”.
 9. Diecezjalny Duszpasterz Mężczyzn ks. Paweł Głowik zaprasza na spotkanie formacyjne dla mężczyzn w rejonie Biłgoraj,  14 listopada br. o godz. 18.00  w kościele p.w. Trójcy Św. i Wniebowzięcia N.M.P. w Biłgoraju. Szczegóły na plakacie.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć swój podpis pod Obywatelskim Projektem Ustawy „Stop LGBT”, którego celem  jest zakazanie tzw. „Parad Równości”. Są to marsze, w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki    z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT, projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. Konieczny  jest PESEL, który m.in. znajduje się w dowodzie osobistym.
 11. W związku z epidemią coronawirusem od 10.10.br. obowiązuje reżim sanitarny:  w kościele i na placu przykościelnym obowiązek zakładania maseczek na usta i nos, dystans w kościele i na placu 1,5 m, nadal zostają zawieszone spotkania w sali katechetycznej dla wszystkich grup religijnych, z wyjątkiem pojedynczych par narzeczonych na konferencje przedślubne, komunia św. będzie udzielana też na placu przykościelnym w każdą niedziele i święta, zachęcamy do przyjmowania komunii św. na rękę. Powyższe obostrzenia obowiązują do odwołania. Możliwe są kontrole w tym zakresie.
 12. W związku z 100 rocznicą urodzin św. Jana Pawła II został zakupiony do naszego kościoła przez parafian obraz przedstawiający św. Jana Pawła II. Jego poświęcenie odbędzie się dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00.
 13. Modlitwa.

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Daniel Piotr Gumienik i Nina Naklicka, oboje par. tutejszej – zapowiedź II.

- Sławomir Emil Nieśpiał i Izabela Anna Pyś, oboje par. tutejszej – zapowiedź II.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony