XXIX Niedziela Zwykła – 18.10.2020.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Przez cały ten czas będziemy wspierać swoją modlitwą i ofiarą ludzi, którzy daleko od nas głoszą narodom pogańskim Chrystusa. Szczególnie pamiętajmy o polskich misjonarzach.  Taca na potrzeby misyjne.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie Rady Duszpastersko – Ekonomicznej naszej parafii.
  3. W czwartek, 22 października, przypada liturgiczne wspomnienie  Św. Jana Pawła II.
  4. Ofiara na k-ół: bezim. Hamerni,  bezim. z ul. Słonecznej, bezim. z Bytomia,  „Bóg zapłać”’
  5. Dziękujemy p. Halinie Puźniak z ul. Targowej za ofiarowane chryzantemy do kościoła.
  6. Mieszkańców ul. Armii Krajowej prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę.
  7. Na stoliku z prasą są do nabycia kalendarze na rok 2021 – ścienne: KRZ i książkowe Rolników. Zachęcamy też do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.
  8. W tym tygodniu roznoszone będą kartki wypominkowe do naszych rodzin z wydrukowaną datą na kartce i na kopercie. Prosimy zapamiętać datę kartki wypominkowej i przybyć w tym dniu do kościoła na nabożeństwo wypominkowe. Jeśli komuś odpowiada inny termin modlitwy wypominkowej należy napisać właściwą dla siebie datę na kartce i na kopercie i skreślić wyznaczoną. Na bocznych ołtarzach będą wyłożone dodatkowe kartki wypominkowe. W związku z epidemią koronawirusa radni i wolontariusze otrzymają maseczki i rękawiczki, a koperty będą dostarczane nie bezpośrednio do rąk ale wrzucane do skrzynek pocztowych.
  9. Od dnia wczorajszego, 17.10.br., nasz rejon jest w strefie żółtej i obowiązuje zaostrzony reżim sanitarny:  w kościele może przebywać 1 osoba na 4 m²,  czyli w naszym kościele do 100 osób. W kościele i na placu przykościelnym obowiązek zakładania maseczek na usta i nos, dystans 1,5 m.  Nadal zostają zawieszone spotkania w sali katechetycznej dla wszystkich grup religijnych, z wyjątkiem pojedynczych par narzeczonych na konferencje przedślubne, komunia św. będzie udzielana też na placu przykościelnym w każdą niedziele i święta, zachęcamy do przyjmowania komunii św. na rękę. Powyższe obostrzenia obowiązują do odwołania, możliwe są kontrole w tym zakresie.
  10. Biskup Zamojsko-Lubaczowskiego ponownie udziela dyspensy od uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i w święta nakazane osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.) oraz osobom, które czują obawę przed zarażeniem.
  11. Zmarła ś.p. +Marianna Rysztak pochodząca ze Stanisławowa, zamieszkała w Przewodowie, pogrzeb 21 października, w środę o godz. 14.30, o godz. 14.00 – różaniec.                                Wieczne odpoczywanie....