XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020.

XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020r.

  1. Kończy się miesiąc październik czas modlitwy różańcowej. Dzieci, które brały udział w konkursie różańcowym otrzymają nagrody w terminie, który zostanie podany w przyszłą niedzielę.
  2. W przyszłą niedzielę, 01 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane  o godz. 7.00, 9.30, 11.00 i 12.30.  W Stanisławowie o godz. 8.00.  Nie będzie Mszy św. wieczorowej oraz nabożeństwa różańcowego na cmentarzu grzebalnym. W związku z epidemią koronawirusa i znalezieniem się całej Polski w strefie czerwonej, zawieszone zostają procesje na cmentarze i po cmentarzach. Odwołana zostaje kwesta na renowację zabytkowych nagrobków. Z ubiegłorocznej kwesty został odrestaurowany nagrobek śp. Józefy Onyszkiewiczównej, nauczycielki Szkoły Powszechnej w Józefowie, która zasnęła w Panu Bogu 17.01. 1922r. przeżywszy lat 19. Renowacji dokonał p.Jan Pastuszek z Józefowa.
  3. Penitencjarnia Apostolska wydała dekret przedłużający zyskiwanie odpustów zupełnych dla wiernych zmarłych na cały miesiąc listopad. Zachęcamy do  modlitwy za zmarłych w domach i na cmentarzu w sposób prywatny, bez zgromadzeń.
  4. W przyszłą niedzielę 1. niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu październiku.
  5. W poniedziałek, 02 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. O godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych wypisanych na tegorocznych kartkach wypominkowych.
  6. Zbliża się miesiąc listopad. Zwracamy się z prośbą o zachowanie czystości na cmentarzach parafialnym i komunalnym. Prosimy o składowanie i segregowanie śmieci na śmietniku do tego przystosowanym. Bardzo gorąco prosimy o wyrzucanie śmieci do odpowiednich stanowisk na śmietniku, a nie w miejsca przypadkowe.
  7. Przez cały listopad po Mszy św. wieczorowej będzie odmawiany różaniec                                   z odczytywaniem kart wypominkowych.  Na bocznych ołtarzach wyłożone są dodatkowe kartki wypominkowe. W Stanisławowie wypominki będą odprawiane w soboty listopada o godz. 9.00.
  8. Ofiary na k-ół: bezim. z Hamerni,  bezim. z Potoka-Senderek , bezim. z ul. Kamiennej, bezim. z ul. Zielonej,  „Bóg zapłać”
  9. Mieszkańcom ul. Armii Krajowej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób. Kolejka przechodzi na mieszkańców ul. Słonecznej.

10. Na stoliku z prasą są do nabycia kalendarze na 2021r. - ścienne KRZ i książkowe Rolników. Zachęcamy też do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

11. Apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przed Uroczystością Wszystkich Świętych /odczytać/. Biskup Zamojsko – Lubaczowski udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i w święta nakazane.

12. Ogłoszenie Komisariatu Policji w Józefowie: Kilka dni temu zaginął Jan Czerwonka, mieszkaniec Majdanu Nepryskiego. Policja zwraca się z prośbą do mieszkańców Miasta i Gminy Józefów o pomoc w znalezieniu zaginionego. Prosi o sprawdzenie swoich gospodarstw i posesji. W przypadku natrafienia na jakikolwiek ślad zaginionego prosi o powiadomienie Policji Powiatowej w Biłgoraju lub kontakt pod numer alarmowy 112.

13. Modlitwa.

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony