XXXIV Niedziela Zwykła – 22.11.2020r.

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

XXXIV Niedziela Zwykła –22.11.2020r.

  1. Dzisiaj  ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.  Jest to jednocześnie dzień dorocznego święta Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.  Taca na WSD. W imieniu ks. Rektora i alumnów składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary.
  2. W  sobotę, 28 listopada  w Stanisławowie Msza św. i nabożeństwo wypominkowe o godz. 9.00. Kończy się miesiąc listopad,  a tym samym nabożeństwa wspominkowe za naszych zmarłych. Informujemy, że kartki, na których zmieniono datę na 29 i 30 listopada będą odczytane w sobotę, 28 listopada podczas ostatniego nabożeństwa wspominkowego.
  3. W przyszłą niedzielę, 29 listopada rozpoczynamy Adwent – czas, który przygotuje nas do świąt Bożego Narodzenia. Rozpocznie się nowy rok liturgiczny.  We wszystkie niedziele Adwentu, w środy i soboty przed Roratami oraz w czasie rekolekcji adwentowych o godz. 6.30 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.  Na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Po tej Mszy św. w kościele  odbędzie się spotkanie z Radą Duszpastersko-Ekonomiczną. Prosimy wszystkich Państwa Radnych o przybycie. Po zakończonym spotkaniu Radni pobiorą opłatki, które będą dostarczane do domów naszych parafian. W związku z epidemią koronawirusa opłatki będą dostarczane dopiero po 15 grudnia z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Więcej informacji podamy w terminie późniejszym.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, która odprawiana będzie po Mszy św. wieczorowej.
  5. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabywać świecę Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  Ofiary z tej akcji będą przeznaczane dla potrzebujących dzieci w całej Polsce, którymi opiekuje się diecezjalne Caritas, w tym także Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
  6. Ofiary na kościół: bezim. z Długiego Kąta Osady, bezim. z ul. Górniczej, bezim. z ul.  Kościuszki, Bóg zapłać.
  7. Mieszkańcom ul. Romanowskiego dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 6 osób. Kolejka przechodzi na mieszkańców ul. Kościuszki.
  8. Na stoliku z prasą są do nabycia kalendarze ścienne Maryjne i książkowe Rolników.  Zachęcamy także do nabycia i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela".
  9. Dziękujemy parafianom, p. kościelnemu, którzy w ubiegłą środę pomagali grabić liście na placu przykościelnym. Wyrażamy wdzięczność p. Adamowi Naklickiemu z Borowiny,                      p. Mariuszowi Naklickiemu, pracownikom jego firmy oraz p. Janowi Borowiczowi i pracownikom  za pomoc w wywiezieniu liści. Niech Pan Bóg udziela swego błogosławieństwa wszystkim, którzy aktywnie udzielają się przy pracach na rzecz naszego kościoła i naszej parafii. Bóg zapłać.
  10. Modlitwa.

 

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony