II Niedziela Adwentu 06.12.2020r.

II NIEDZIELA ADWENTU – 06.12.2020r.

 

  1. Dzisiaj  rozpoczęcie rekolekcji adwentowych /odczytać program/. Z racji 1.niedzieli miesiąca po sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych  w miesiącu listopadzie.
  2. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.
  3. We wtorek, 08 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, dzień odpustu                 w naszej parafii. O godz. 11.00 Msza św. w intencji członków Rycerstwa Niepokalanej  i ich rodzin.  Od godz. 12.00 do 13.00 Godzina Łaski dla całego świata. Zachęcamy do modlitwy.
  4. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP podczas Mszy św. o godz. 7.00 zostaną pobłogosławione medaliki Matki Bożej Niepokalanie Poczętej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Z racji pandemii nie możemy zorganizować uroczystego wręczenia medalików dzieciom w kościele, dlatego prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych, by odebrali medaliki dla dzieci. Będzie to możliwe  08 grudnia po każdej Mszy św. lub w innym dogodnym terminie (kontakt z ks. Mateuszem). Do Stanisławowa medaliki zostaną przywiezione  08 grudnia na Mszę św. o godz. 15.30. Prosimy rodziców, by w domu zawiesili medalik Matki Bożej na szyi dziecka i wspólnie odmówili modlitwę „Pod Twoją obronę”.
  5. W przyszłą niedzielę, 13 grudnia, rozpoczną się Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.
  6. Na stolikach z puszkami oznaczonymi logo „Caritas”  możemy nabywać świecę Caritas-Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  Koszt świecy to 6 zł, a każda złotówka więcej pozostanie na cele charytatywne w naszej parafii.
  7. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”. Przy stoliku z prasą są jeszcze kalendarze Maryjne i książkowe Rolników.
  8. Mieszkańcom ul. Kościuszki dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła.     Była 1 osoba.
  9. W ubiegłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 zostały poświęcone opłatki wigilijne. Po Mszy św. odbyło się spotkanie z Radą Duszpastersko – Ekonomiczną. Podczas tego spotkania ustalono, że z powodu epidemii koronawirusa opłatki będą dostarczone w innej niż dotychczas formie.  U Radnych z poszczególnych miejscowości naszej parafii opłatki są już dostępne. Prosimy odbierać je, z zachowaniem należytych środków ostrożności,   m.in.  nie wchodząc do domu.   Opłatek zostanie udostępniony na tacy lub talerzu. Dopiero po 15 grudnia opłatki zostaną dostarczone do tych rodzin, które wcześniej nie odebrały (do 15 grudnia). Postanowiono również, że mieszkańcy Józefowa będą otrzymywali opłatki w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Po ulicach Józefowa opłatki nie będą roznoszone. Miejmy wzgląd w swoim sąsiedztwie na osoby starsze, samotne, może chore, które nie będą mogły przyjść po opłatek.  Prosimy,  aby go pobrać dla tej osoby potrzebującej.  Ofiary składane przy tej okazji  będą przeznaczone na prace prowadzone  w naszym kościele.

10. Ofiary na kościół – bezim. z Hamerni, bezim. z Hamerni, bezim. z ul. Kościuszki  „Bóg zapłać”

11. W czwartek, 10 grudnia br. w godz. od 9.00 do 14.00 będzie można wykonać bezpłatną mammografię przy Ośrodku Zdrowia w Józefowie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

12. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej,  zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę    COVID – 19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […].  Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa[…]”Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.

13. Zmarł śp. +Stanisław Szwed z Hamerni. Pogrzeb jutro, 07 grudnia o godz. 13.00 bezpośrednio w kościele. Pół godz. wcześniej różaniec. Wieczne odpoczywanie….

14. Modlitwa.

 

PROGRAM

REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

Parafia Rzymskokatolicka w Józefowie p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP

www.eparafiajozefow.pl;  e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; tel. 84 687 80 28

06.12.2020 r. – 08.12.2020r.

Niedziela, 06.12.2020r.Rozpoczęcie Rekolekcji

Godzina:

6.30 –  Godzinki o NMP

7.00 –  Msza św. z nauką ogólną

9.30 –  Msza św. z nauką ogólną

11.00 – Msza św. z nauką ogólną

12.30 – Msza św. z nauką ogólną

15.30 - STANISŁAWÓW  / kościół filialny /

17.00 – Msza św. z nauką ogólną

 

Poniedziałek, 07.12.2020 r.

Godzina:

6.30 – Godzinki o NMP

7.00 –  Msza św. z nauką ogólną

9.30 –  Msza św. z nauką ogólną

11.00 – Msza św. z nauką ogólną

15.30 – STANISŁAWÓW / kościół filialny /

17.00 – Msza św. z nauką ogólną

Wtorek, 08.12.2020r.

6.30 – Godzinki o NMP

7.00 –  Msza św. z nauką ogólną

9.30 –  Msza św. z nauką  ogólną

11.00 – Msza św. z nauką ogólną

15.30 – STANISŁAWÓW / kościół filialny /

17.00 -  Suma odpustowa w intencji Parafian i Gości

 

 

Rekolekcje prowadzi Ks. Paweł Zawada – wikariusz parafii Aleksandrów, sędzia Sądu Biskupiego

SERDECZNIE  I  GORĄCO  ZAPRASZAMY.

SZCZĘŚĆ  BOŻE W REKOLEKCJACH  I  SPOWIEDZI  ŚW. !

Podczas trwania rekolekcji na bocznych ołtarzach będą ustawione puszki, do których będzie można złożyć  ofiarę na Radio Maryja i TV Trwam.

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony