IV Niedziela Adwentu 20.12.2020r.

IV NIEDZIELA ADWENTU – 20.12.2020r.

 

  1. Dziś ostania, IV Niedziela Adwentu.
  2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 7.00 Msza św. zbiorowa za naszych zmarłych. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy zapisać na kartce i wrzucić do puszki ustawionej przed zakrystią. Niech pamięć o zmarłych w tym dniu będzie naszym świątecznym darem. W tym samym miejscu, mieszkańcy Józefowa  mogą pobierać opłatek na stół wigilijny. Przypominamy, że w Józefowie opłatki,  w tym roku, nie są roznoszone z powodu epidemii koronawirusa. W Wigilię nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Pasterka  o północy, 15 minut przed Pasterką Nowenna do Bożego Narodzenia.  W Stanisławowie Pasterka również o północy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
  3. W piątek, 25 grudnia obchodzimy Uroczystość  Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św.: godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00.                                                 W Stanisławowie o godz. 11.00.
  4. W sobotę, 26 grudnia święto św. Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła. Porządek Mszy św. niedzielny: 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. W Stanisławowie  o godz. 11.00. Taca na „Kapłański Fundusz Zdrowotny”. Po każdej Mszy św. błogosławienie owsa.
  5. W przyszłą niedzielę, 27 grudnia Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi problemami. W związku, że w tym dniu było wspomnienie św. Jan Ewangelisty, będzie możliwość pobłogosławienia wina, które przyniesiemy ze sobą z domu. W tym roku z racji pandemii nie będzie udzielania wina w kościele.
  6. Mieszkańców ul. Kościuszki prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższy wtorek, 22 grudnia o godz. 9. 00.
  7. Ofiary na k-ół: bezim. z ul. Sosnowej, bezim. z Zamościa, bezim. z ul. Kamiennej, bezim. z Kamiennej, „Bóg zapłać.”
  8. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.
  9. W związku z epidemią koronawirusa zostaje odwołana w naszej parafii wizyta duszpasterska.

10. „Szkolne Koło Caritas” ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim zaprasza dziś na kiermasz „Gwiazdka Dobra”,  z którego fundusze zostaną przekazane na leczenie Igi  z Biłgoraja chorej na SMA – rdzeniowy zanik mięśni.

11. Zmarł śp. Stanisław Kula z Długiego Kąta. Pogrzeb we wtorek, 22 grudnia o godz. 13.30,  pół godz. wcześniej różaniec.

12. Modlitwa.

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony