Niedziela Świętej Rodziny 27.12.2020r.

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY  -  27.12.2020r.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.    Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny. Dzisiaj też przypada w liturgii wspomnienie św. Jana Ewangelisty, stąd na każdej Mszy św. obędzie się błogosławieństwo wina , które przynieśliśmy ze sobą z domu. W tym roku z racji pandemii nie będzie udzielania wina w kościele.
  2. We czwartek, 31 grudnia  zakończenie Roku Pańskiego 2020. O godz. 17.00 Msza św. dzięk-błag.  i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku.  Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
  3. W piątek,  01 stycznia - Nowy Rok Pański  2021,  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Matki Odkupiciela – Głównej Patronki Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. niedzielny. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Osoby obchodzące 1.piątki miesiąca powinni przyjąć tym dniu  Komunię św. Przypominamy o tym młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  4. W sobotę adoracja Eucharystyczna do godz. 20.00.
  5. W przyszłą niedzielę z racji 1.niedzieli miesiąca, po sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu grudniu.
  6. Mieszkańców ul. Kościuszki prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła   w najbliższą sobotę.
  7. Ofiary na kościół- bezim. z Majdanu Nepryskiego,   bezim. z Długi Kąt Osada, bezim. z Długi Kąt, bezim. z ul. Nowej, bezim.   z Majdanu Nepryskiego, bezim. z Gorzowa Wielkopolskiego, bezim. z Lublina, bezim. z ul. Biłgorajskiej "Bóg zapłać".
  8. W nawiązaniu do ogłoszenia, że w tym roku, z powodu pandemii COVID-19 zostaje odwołana wizyta duszpasterska zwana kolędą, pragniemy poinformować, że w Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli, 06 stycznia 2021r. o godz. 11.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św.   w intencji wszystkich parafian . Po Mszy św. odbędzie się w kościele spotkanie  z Radą Duszpastersko-Ekonomiczną naszej parafii.
  9. Przypominamy o obostrzeniach związanych z pandemią: nadal obowiązuje zaostrzony reżim sanitarny: w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m kwadratowych, prosimy zachować  dystans, nadal konieczne jest zakrywanie ust i nosa .

10. Przez cały styczeń i luty,  z wyjątkiem niedziel, świąt, 1.piątków i 1. sobót miesiąca Msze św. odprawiane będą tylko rano o godz. 7.00. Kancelaria parafialna czynna będzie w tych miesiącach po Mszy św. porannej.

11. Zmarli: ś.p. +Krystyna Ostasz, pochodząca z Borowiny, zam. w Lublinie, pogrzeb w środę, 30 grudnia o godz. 10.00 ; ś.p. Stanisława Grochowicz z ul. Ogrodowej, pogrzeb 30 grudnia o godz. 14.00;  ś.p. +Kazimierz Droździel z ul Kościuszki, pogrzeb w czwartek, 31 grudnia o godz. 10.00;  ś.p. + Janina Wardach ze Stanisławowa, pogrzeb 31 grudnia o godz. 12.00. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …….

12. Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony