IV Niedziela Zwykła 31.01.2021r.

IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021 r.

  1. We wtorek, 02 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, MB Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. Na każdej Mszy św. błogosławienie gromnic. Zbiórka ofiar do puszek dla sióstr klauzurowych. Tego dnia Biskup Diecezjalny Marian Rojek odchodził będzie 15. rocznicę święceń biskupich. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  2. W piątek, 05 lutego 1. piątek miesiąca oraz wspomnienie św. Agaty. Msze św.       o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo chleba, soli         i wody.    W Stanisławowie o godz. 15.30.
  3. W sobotę 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00.                        Adoracja eucharystyczna do godz. 19.00.
  4. W przyszłą niedzielę, 07 lutego 1. niedziela miesiąca,  po sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu styczniu.
  5. Ofiary na kościół złożone w kopertach w ostatnim tygodniu: bezim. z ul. Armii Krajowej, ul. Bartoszewskiego, ul. Broniewskiego, ul. Leśnej, ul. Batalionów Chłopskich, ul. Biłgorajska,  ul. Cicha, ul. Górnicza, ul. Nowa, ul. Ogrodowa, ul. Partyzantów, ul. Pocztowa, ul. Pogodna, ul. Popławskiego,  ul. Przemysłowa,  29 Marca,  ul. Kamienna, ul. Kościuszki, ul. Kościuszki Bloki, ul. Słoneczna, ul. Sosnowa, ul. Targowa, ul. Źródlana, Borowina, Długi Kąt, Długi Kąt Osada, Górniki, Hamernia, Majdan Nepryski Klin, Majdan Nepryski –Choiny,  Potok-Senderki, Samsonówka, Siedliska,  Szopowe, Stanisławów,  „Bóg zapłać”.
  6. Mieszkańcom Szopowego dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła.                 Były 4  osoby.
  7. Zachęcamy do nabycia tygodnika katolickiego „Niedziela”.
  8. Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek przyłącza się do apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę i wsparcie dla Chorwacji, którą 29 grudnia 2020 r. nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne sięgają milionów dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 r. doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska, przekazał już na ten cel 100 tysięcy złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe. W tej nadzwyczajnej sytuacji ogłoszono, że niedziela 24 stycznia 2021 r. będzie Dniem Solidarności z Chorwacją.    Nasza parafia w dniu dzisiejszym przyłącza się do apelu, dlatego też po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszki dla Chorwacji.
  9. Caritas Parafii w imieniu fundacji „Uczciwa Ukraina”,  zajmującej się pomocą ofiarom wojny i osieroconymi dziećmi,  serdecznie prosi o wsparcie. Najbardziej potrzebne są wózki inwalidzkie, pieluchy dla dorosłych, środki czystości oraz żywność o długim terminie przydatności do spożycia. Dary będzie można składać w najbliższą sobotę, 06 lutego w siedzibie Caritasu w godz. od 10.00 do 14.00. Z góry dziękujemy  i jak dotychczas, liczymy na ofiarność naszych parafian.

10. Sprawozdanie administracyjne. /odczytać/

11. Modlitwa.

Z A P O W I E D Z I      P R Z E D Ś L U B N E

- Mielniczek Michał i Karólak Weronika, oboje par. tutejszej  -zapowiedź I.

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony