VI Niedziela Zwykła 14.02.2021r.

VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021r.

  1. Dzisiaj Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniamy wszystkich dotkniętych nałogiem alkoholizmu oraz ich rodziny.
  2. W środę, 17 lutego przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. w tym dniu o godz.: 7.00, 9.30 i 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie i posypanie głów popiołem. Obowiązuje post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta w ciągu dnia, pozostałe posiłki muszą być ograniczone co do ilości. Na stoliku z prasą wyłożona zostanie księga trzeźwości, w której prosimy wpisywać swoje wielkopostne postanowienia.
  3. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  4. W tym tygodniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, a następnie Msza św.  Gorzkie Żale        w każdą niedzielę Wielkiego Postu po sumie.  W Stanisławowie: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 15.00, Gorzkie Żale w niedziele  o godz. 10.30.
  5. W przyszłą niedzielę, 21 lutego taca na WSD.
  6. Ofiary na kościół złożone w kopertach w ostatnim tygodniu: ul. Armii Krajowej, ul. Górnicza, ul. Przemysłowa, Hamernia,  Majdan Nepryski – Klin, Potok-Senderki,  Samsonówka, „Bóg zapłać”.
  7. Mieszkańcom Szopowego dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 3 osoby. Kolejka przechodzi na mieszkańców Borowiny, których prosimy o pomoc za dwa tygodnie, 27 lutego.
  8. Zachęcamy do  nabycia i lektury tygodnika „Niedziela”.
  9. Modlitwa.

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony