III Niedziela Wielkiego Postu 07.03.2021r.

III Niedziela Wielkiego Postu –07.03.2021r.

1. Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu i 1.Niedziela Miesiąca. Z tej racji po sumie nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z modlitwą za zmarłych w miesiącu lutym.
  2. Przyszła niedziela, IV Niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę Niedzieli Radości „Laetare”.
  3. Rozważając Mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w środę /dzieci z rodzicami/ i w piątek o godz. 16.30. Gorzkie Żale w niedzielę, po sumie.  Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 17 do 19 marca, które poprowadzi o. Samuel Karwacki, Ojciec Duchowny Klerykatu Paulinów w Krakowie. Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
  4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: KŻR  z Majdanu Nepryskiego - Klin -150 zł,  "Bóg zapłać".
  5. Ofiary na kościół złożone w kopertach w ostatnim tygodniu: ul. Kościuszki – 150 zł, ul. Zielona – 50 zł, ul. Źródlana – 100 zł, Długi Kąt – Osada – 50 zł, Hamernia –   300 zł, Majdan Nepryski –Klin - 200 zł, Majdan Nepryski – Choiny – 150 zł,  Samsonówka – 200 zł, Siedliska – 100 zł, Stanisławów – 50 zł,  „Bóg zapłać”
  6. Na bocznych ołtarzach znajdują się puszki, do których możemy złożyć ofiarę  na jałmużnę postną i na kwiaty do Bożego Grobu.
  7. Mieszkańców Borowiny prosimy  w najbliższą sobotę o  pomoc w sprzątaniu kościoła.
  8. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”.
  9. Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych zwraca się z prośbą o przekazanie 1 % podatku na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół tego Hospicjum. Szczegóły na ulotkach, które znajdują się na stoliku z prasą.

Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U B N E

- Patryk Burda, par. tutejszej i Katarzyna Barbara Hadacz, par. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie – zapowiedź II.

- Tomasz Goch, par. Wniebowzięcia NMP w Łukowej i Wioleta Puźniak, par. tutejszej – zapowiedź II.

- Marcin Kudełka, par. tutejszej i Ewelina Olesiuk, par. M.B. Częstochowskiej  w Tereszpolu – zapowiedź II.

- Łukasz Przemysław Jaworski, par. tutejszej i Żaneta Ewa Jaworska z d. Kaczor,  par. św. Rodziny z Wiechlic - zapowiedź I.