IV Niedziela Wielkiego Postu - 14.03.2021r.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021r.

1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Niedzieli Radości "Laetare".   |
  2. W związku z pandemią koronawirusa i zaleceniami Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz biskupa naszej diecezji Mariana Rojka, pragniemy poinformować, że w naszej parafii rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 17  do 19 marca br., czyli od środy do piątku w tym tygodniu. Z racji epidemii COVID – 19 zostają zawieszone rekolekcje dla dzieci i młodzieży oraz dla osób starszych i chorych. Dzieci i młodzież mogą skorzystać z rekolekcji przychodząc na Msze św. pod opieką rodziców i opiekunów. Dlatego też program rekolekcji będzie następujący:  /odczytać program/
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 Msza św. w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin. Puszka na Katolickie Radio Zamość.
  4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: KŻR z Hamerni, KŻR z Długi Kąt Wieś,  KŻR z Legionu Maryi, Apostolstwo Dobrej Śmierci, KŻR z ul. Górniczej i Batalionów Chłopskich, „Bóg zapłać”.
  5. Ofiary na kościół złożone w kopertach w ostatnim tygodniu : ul. Słoneczna,  ul. Źródlana, Borowina, Długi Kąt-Osada, Długi Kąt Wieś, Hamernia,  Górniki, Samsonówka „Bóg zapłać”
  6. Na bocznych ołtarzach znajdują się puszki, do których możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i na jałmużnę postną.
  7. Na stoisku  za stolikiem z prasą możemy nabywać paschaliki i baranki wielkanocne,   rozprowadzane przez Caritas Diecezji. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Koszt 6 zł.
  8. Mieszkańcom Borowiny dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 4 osoby. Następne sprzątanie za dwa tygodnie.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika „Niedziela”.

10. Caritas Parafii informuje, że w dniu odpustu ku czci św. Józefa, 19 marca, a także       w przyszłą niedzielę i niedzielę palmową będzie możliwość nabycia palm na placu przykościelnym wykonanych przez wolontariuszy Caritas. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na cele charytatywne w naszej Parafii. Jak dotychczas liczymy na wsparcie tej akcji.

11. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza w piątek, 26 marca do udziału w drodze krzyżowej, która została przygotowana w oparciu o standardy idei Ekstremalnej Drogi krzyżowej. Trasa rozpoczyna się i kończy przy naszym kościele, przebiega głównie przez las i liczy ok. 27 km. Więcej informacji na ten temat podamy w przyszłą niedzielę.

12. Zmarli: śp. +Henryk Kudełka ze Stanisławowa. Pogrzeb we wtorek, 16 marca o godz.  14.30. Pół godz. wcześniej różaniec.  Śp. +Zofia Gaj z Majdanu Nepryskiego. Pogrzeb jutro, 15 marca o godz. 15.00 bezpośrednio w kościele. Pół godz. wcześniej różaniec. Wieczne odpoczywanie…

Z A P O W I E D Z I     P R Z E D Ś L U B N E

- Łukasz Przemysław Jaworski, par. tutejszej i Żaneta Ewa Jaworska z d. Kaczor,  par. św. Rodziny z Wiechlic - zapowiedź II.

- Paweł Rafał Ciupa par. św. Bartłomieja Ap. w Sitańcu i Zuzanna Krajewska, par. tutejszej – zapowiedź I.

- Dominik Stępień, par. tutejszej i Agnieszka Tyburcza, par. Matki Bożej Pocieszenia w Lipnicy – zapowiedź I.

REKOLEKCJI   WIELKOPOSTNYCH

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie

17.03.2021 -  19.03.2021r.

Środa, 17.03.2021 r. Rozpoczęcie Rekolekcji

9.30 Msza św. z nauką ogólną

11.30 Msza św. z nauką ogólną

17.00 – Msza św. z nauką ogólną

Czwartek, 18.03.2021 r.

9.30 Msza św. z nauką ogólną

11.30 Msza św. z nauką ogólną

17.00 – Msza św. z nauką ogólną

Piątek, 19.03.2021r. –  Dzień odpustu ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP,   Patrona Kościoła  Powszechnego, Sakrament Pokuty i Pojednania

- Komunia   Święta Generalna, Zakończenie Rekolekcji.

9.30 –  Msza św. z nauką ogólną

11.30 – Msza św. z nauką ogólną

17.00 - Suma odpustowa w intencji Parafian i Gości

Rekolekcje wielkopostne poprowadzi  O. Samuel Karwacki, Ojciec Duchowny Klerykatu Paulinów w Krakowie.

SERDECZNIE  I  GORĄCO  ZAPRASZAMY.      SZCZĘŚĆ  BOŻE W REKOLEKCJACH  I  SPOWIEDZI  ŚW. !

Podczas trwania rekolekcji na bocznych ołtarzach będą ustawione puszki, do których będzie można złożyć  ofiarę na Radio Maryja i TV Trwam.