V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021r.

 

1. Dziś rozpoczyna się okres Wielkiego Postu o charakterze pasyjnym. Zgodnie z polską tradycją, od dzisiejszej niedzieli można zasłonić krzyże i obrazy w kościele. Pozostają one przykryte aż do Liturgii Wielkiego Piątku. Puszka na Katolickie Radio Zamość.

2. W czwartek, 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. Na każdej Mszy św. będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Warunki: odmówienie jednej tajemnicy różańca św. w intencji dziecka poczętego, modlitwa i dobrowolne zobowiązanie. O godz. 9.30 Msza św. w intencji członków Rycerstwa Niepokalanej  i ich rodzin.

3. Za tydzień, 28 marca Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Procesja z palmami zostaje odwołana. W związku ze zmianą czasu, od przyszłej niedzieli, Msze św. wieczorowe będą odprawiane  o godz. 18.00

4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: KŻR z Długiego Kąta Osady  „Bóg zapłać”

5. Ofiary na kościół złożone w kopertach w ostatnim tygodniu: ul. Kościuszki, ul. Leśna, ul. Popławskiego, Borowina, Hamernia, Majdan Nepryski – Choiny,  Majdan Nepryski- Klin, Samsonówka, „Bóg zapłać”.

6. Mieszkańców Borowiny prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła po przyszłej niedzieli, we wtorek, 30 marca.

7. Caritas Parafii prowadzi na placu przykościelnym sprzedaż palm. Pozyskane środki będą przeznaczone na cele charytatywne.

8. Obok stoiska Caritas, na regale, wyłożone są gazetki dotyczące Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Gorąco zachęcamy do pobrania tego czasopisma i zapoznania się z prezentowanymi treściami oraz podjęcia duchowej walki o życie nienarodzonych.

9. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza w piątek, 26 marca, po Mszy św. o godz. 1700 do udziału w drodze krzyżowej, która została przygotowania w oparciu o standardy idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Nie jest to pielgrzymka, lecz dobrowolna praktyka religijna, indywidualna forma modlitwy, na którą można wyruszyć samemu lub w małej grupie. Osoby wybierające się na drogę krzyżową, robią to na własną odpowiedzialność i przyjmują na siebie wszelkie ryzyko związane z przejściem trasy.   Należy:

  • przygotować na drogę prowiant, odpowiedni ubiór dostosowany do pogody, wygodne buty, naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową), odblaski;
  • poinformować bliskich o planowanym wyjściu;
  • zabezpieczyć sobie możliwość transportu w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi;
  • przygotować sobie rozważania lub pobrać ze strony www.edk.org.pl.

Warto przygotować sobie własny drewniany krzyż. (Krzyże zostaną poświęcone po mszy świętej, przed wyruszeniem na drogę krzyżową).

Trasa rozpoczyna się i kończy przy naszym kościele, przebiega głównie przez las i liczy ok. 27 km. (ta sama, co 2 lata temu). Pątnicy zatrzymują się na modlitwę w miejscach wyznaczonych na poszczególne stacje. Należy unikać rozmów i pikników, aby uszanować prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Opisy trasy wyłożone są na stoliku z prasą.

Z A P O W I E D Z I     P R Z E D Ś L U B N E

- Paweł Rafał Ciupa par. św. Bartłomieja Ap. w Sitańcu i Zuzanna Krajewska, par. tutejszej – zapowiedź II.

- Dominik Stępień, par. tutejszej i Agnieszka Tyburcza, par. Matki bożej Pocieszenia w Lipnicy – zapowiedź II.

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony