Niedziela Palmowa 28.03.2021r.

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 28.03.2021r.

 

  1. Dziś we Mszach św. obchodzi się pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej nosi też nazwę Niedzieli Palmowej. Przed każdą Mszą św. poświęcenie palm.
  2. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu – KŻR z Siedlisk, KŻR z Borowiny,  Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”, KŻR p. Anieli Łagożnej z Józefowa, KŻR św. Gerarda, „Bóg zapłać”.
  3. Ofiary na kościół złożone w kopertach w ostatnim tygodniu:  z ul. Kamiennej, ul. Kościuszki, Majdan Nepryski – Klin, Majdan Nepryski – Choiny,  z Siedlisk, „Bóg zapłać”
  4. Mieszkańców Borowiny prosimy o  pomoc w sprzątaniu kościoła we  wtorek, 30 marca o godz. 9.00.
  5. Wskazania Biskupa Diecezjalnego na obchód Triduum Paschalnego:                                                                    Kochani Diecezjanie, Drodzy Duszpasterze,                                                                                                              Pan Bóg w swoim miłosierdziu daje nam doświadczyć po raz kolejny świętowania Wielkanocy w warunkach epidemii, kiedy życie i zdrowie wielu z nas jest zagrożone. Jednak te okoliczności nie mogą nas zatrzymać i sparaliżować w duchowym, a w miarę możliwości także fizycznym, zaangażowaniu w Liturgię Triduum Paschalnego. Zwracam się z serdeczną prośbą do duszpasterzy i wiernych o roztropność i odpowiedzialność w podejściu do wyjątkowej sytuacji. Przypominam o obowiązujących zarządzeniach władz państwowych i wszelkich wskazówkach instytucji sanitarnych dotyczących troski o nasze bezpieczeństwo – myślę tu o obowiązujących limitach osób mogących gromadzić się w kościołach na liturgii, obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowaniu odpowiedniego dystansu, dezynfekcji rąk, ograniczeniu do minimum kontaktów, które nie są konieczne. Przypominam o zaleceniach Konferencji Episkopatu Polski w odniesieniu do przygotowania i przebiegu poszczególnych obrzędów liturgicznych (Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas uroczystości religijnych z dnia 26 marca 2021 r. zamieszczony na stronie internetowej naszej diecezji). Biorąc pod uwagę różnorodność naszych wspólnot parafialnych oraz fakt już zmniejszonej frekwencji na nabożeństwach z powodu zachorowań i obawy przed zarażeniem, apeluję do duszpasterzy, by rozeznając lokalną sytuację,  zaplanowali obchód Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego z zachowaniem najwyższej troski o bezpieczeństwo sanitarne wiernych. Odnosi się to zarówno do formy poszczególnych obrzędów liturgicznych, jak i do ewentualnego zrezygnowania z niektórych ceremonii czy praktyk (jeśli jest to możliwe). Na Mszę Krzyżma w Wielki Czwartek zapraszam do katedry zamojskiej Księży Dziekanów oraz delegacje Kapłanów z każdego dekanatu. Księża Dziekani będą mogli odebrać pobłogosławione oleje i przekazać je parafiom w dekanatach. Otaczam Was serdeczną modlitwą i z serca błogosławię † Marian Rojek Biskup Zamojsko-Lubaczowski, Zamość, 26 marca 2021 r.
  6. Mając na uwadze wskazania biskupa diecezjalnego Mariana Rojka i wytyczne Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Biłgoraju, w związku z trwającą epidemią koronawirusa, pragniemy poinformować o przebiegu Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego w naszej parafii.  Tydzień, który dzisiaj rozpoczynamy nazywa się Wielkim Tygodniem dla podkreślenia wielkich wydarzeń z życia Pana Jezusa – Jego Męki, Śmierci   i  Zmartwychwstania. W związku z panująca pandemią, przypominamy o zachowaniu zarządzenia władz państwowych dotyczącego liczby uczestników zgromadzenia do: 1 osoba na 20 m², czyli w naszym kościele w Józefowie - 25 osób, a w kościele w Stanisławowie – 11 osób. Możemy wykorzystać piękny plac przy kościele w Józefowie i w Stanisławowie zachowując dystans od siebie 1,5 metra i realizując nakaz zakrywania ust oraz nosa, by uczestniczyć w ten sposób w nabożeństwach na żywo.
  7. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Tego dnia w Katedrze Zamojskiej o godz. 10.00 Ks. Bp Ordynariusz Marian Rojek  odprawi Mszę św. Krzyżma i poświęci  oleje używane potem przez cały rok do udzielania chrztu, bierzmowania i sakramentu chorych.  W naszym kościele początek liturgii o godz. 18.00.  Adoracja Najświętszego Sakramentu  w ciemnicy do godz. 22.00.
  8. WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Nie odprawia się Mszy św. O godz. 18.00  Liturgia na cześć  Męki Pańskiej. Zbiórka ofiar z racji adoracji krzyża na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Na ten cel zostanie zebrana taca, gdyż zabronione jest tradycyjne ucałowanie krzyża. Adoracja Grobu Bożego do godz. 24.00 bez tradycyjnej warty strażaków.   Wielki Piątek w tym roku jest jednocześnie I piątkiem miesiąca. Osoby obchodzące I piątki miesiąca, w tym  młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania,   proszone są, aby skorzystały z sakramentu pokuty i pojednania w dniach od poniedziałku do czwartku, a w piątek przystąpiły do komunii św., wówczas zostaną podpisane indeksy. Odwiedziny chorych zostają ograniczone do osób, które indywidualnie poproszą kapłana o przyjazd do domu. Takie wizyty   odbędą się w Wielki Piątek od godz. 9.00.
  9. WIELKA SOBOTA:

Początek liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie  do godz. 24.00.

W związku z obostrzeniami sanitarnymi z racji epidemii koronawirusa pragniemy poinformować, że w tym roku odbędzie się błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych wg zmienionego porządku: w Józefowie od godz. 8.00 do 13.00 o każdej pełnej godzinie, ale nie w kościele, lecz na placu przykościelnym. W miejscowościach w naszej parafii takie poświęcenia odbędą się przy krzyżach  (nie w obiektach zamkniętych, np. remizach strażackich, czy innych) wg następującego porządku: Senderki – godz. 9.00, Potok – godz. 9.15, Górniki Stare – godz. 9.30, Szopowe – godz. 9.45, Górniki Nowe – godz. 10.00, Stanisławów na placu przykościelnym – godz. 10.10, Stanisławów skrzyżowanie – 10. 20, Długi Kąt Wieś – 10. 30, Długi Kąt Osada – godz. 10.45, Długi Kąt Gawra – godz. 11.00, Samsonówka – godz. 11.10,  Hamernia – godz. 11.30, Siedliska – godz. 11.45, Majdan Nepryski – godz. 12.00, ul. 29 Marca – godz. 12.30. Podczas poświęcenia pokarmów zachowujemy dystans 1,5 m od siebie w maseczkach zakrywających usta i nos.

10. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO –  Rezurekcja o godz. 6.00. Odwołuje się procesję rezurekcyjną wokół kościoła. O godz. 5.50 zostaną włączone dzwony, by w ten sposób ogłosić światu radość ze Zmartwychwstania Chrystusa.

Pozostałe Msze św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30. W Stanisławowie o godz. 11.00. Nie ma Mszy św. wieczorowej.

11. Modlitwa.

Zapowiedzi przedślubne

- Przemysław Franciszek Monastyrski z par. Łaszczów i Anna Knap z par. tutejszej – zapowiedź I.

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony