Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 04.04.2021r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 04.04.2021r.

 

  1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze Zmartwychwstania Pańskiego. Dźwiękiem dzwonów o godz. 5.50 oznajmiliśmy tę prawdę całemu światu. Ostatnie słowo należy do Chrystusa, gdyż zwyciężył śmierć, szatana i grzech. Niech wielkanocne wydarzenia sprawią, że będziemy świadkami i uczniami Zmartwychwstałego.
  2. Dzisiaj odprawiane będą jeszcze  Msze św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30.   W Stanisławowie o godz. 11.00. Nie ma mszy św. wieczorowej.
  3. W poczuciu wdzięczności chcemy skierować słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę. Dziękujemy grupie dekoracyjnej za przygotowanie Grobu Bożego i Ciemnicy wraz  z p. kościelnym oraz wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. Życzenia  świąteczne skierowali do parafian:

- Księża Biskupi:  / odczytać /

- Burmistrz i Przewodniczący Rady Miejskiej w Józefowie / odczytać /

- Ponadto napłynęły życzenia od: Posłów, senatorów, władz samorządowych,

Instytucji, księży rodaków i  księży pracujących w naszej parafii, braci i sióstr  zakonnych oraz parafian, dziękujemy też za życzenia SMS-owe i e-mail-owe.

5. Jutro drugi dzień Świąt. Zadbajmy o nasz udział we Mszy świętej. Porządek Mszy św. niedzielny: godz. 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. Taca na KUL.

6. W przyszłą niedzielę, 11 kwietnia, II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego.  Święto patronalne „Caritas”. W godz. popołudniowych od godz. 13.30 do godz. 18.00 adoracja eucharystyczna w intencji wszystkich wydarzeń w diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz Caritas”.

7. Nowenna do Bożego Miłosierdzia odprawiana będzie dzisiaj i jutro o godz. 12.00, a w tygodniu do soboty włącznie o godz. 17.30.

8. Ofiary na kościół złożone w kopertach w ostatnim tygodniu: z ul. Kościuszki-bloki, ul. 29 Marca, ul. Źródlanej, z Górnik, Samsonówka,  z Gorzowa Wielkopolskiego, „Bóg zapłać”

9. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: KŻR z ul. Nowej i ul. Kościuszki   „Bóg zapłać”

10. Mieszkańcom Borowiny dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 4 osoby. Następne sprzątanie               w sobotę, 10 kwietnia.

11. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji oktawy Wielkanocnej.

12. W tych dniach składamy sobie życzenia. Pragniemy i my kapłani życzyć błogosławionych, radosnych i zdrowych świąt Wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały Pan udziela Wam wszelkich łask, a nade wszystko niech Was obdarzy pokojem, niech będzie Waszą codzienną radością, niech prowadzi Was w wierze, nadziei i miłości do zmartwychwstania.

13. Zmarli: śp. + Zdzisław Dziama z Majdanu Nepryskiego - pogrzeb we wtorek, 06 kwietnia o godz. 14.30 w kościele; śp. +Kamila Bielak z Samsonówki – pogrzeb dzisiaj /04.04./o godz. 14.30 w kościele; śp. +Władysław Rysztak z ul. Targowej – pogrzeb w środę; 07 kwietnia o godz. 11.00 w kościele; śp. + Ryszard Nieśpiał z ul. Górniczej  – termin pogrzebu nieustalony. Wieczne odpoczywanie…

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Przemysław Franciszek Monastyrski z par. Łaszczów i Anna Knap z par. tutejszej – zapowiedź II.

- Krzysztof Zaśko i Kamila Kozyra, oboje par. tutejszej – zapowiedź I.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony