IV Niedziela Wielkanocna 25.04.2021r.

IV Niedziela Wielkanocna  – 25.04.2021r.

  1. Dzisiaj  Niedziela Dobrego Pasterza,  Światowy Dzień  Modlitw o Powołania. Rozpoczynają się  kwartalne dni modlitw o powołania  do służby w Kościele.  W związku z ogłoszeniem przez papieża Franciszka obecnego roku, Rokiem na cześć św. Józefa, który jest jednym z patronów naszej parafii, dzisiejsza niedziela jest poświęcona również św. Józefowi. Witamy  w  naszej wspólnocie parafialnej ks. kan. Kazimierza Kuśmierza z Lublina, który głosi homilie dotyczące tych tematów.
  2. W środę, 28 kwietnia o godz. 17.00 odbędzie się w kościele zebranie Legionu Maryi.
  3. W piątek, 30 kwietnia, dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  4. W sobotę rozpoczynamy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym, które będzie odprawiane po Mszy św. wieczorowej.  Zachęcamy także do śpiewu litanii przy kapliczkach i w domach. Jest to również 1.sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Adoracja eucharystyczna do godz. 20.00.
  5. W przyszłą niedzielę, 02 maja  1.niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu kwietniu.
  6. W naszej parafii rozpoczynamy próby dla dzieci przed uroczystością I Komunii św., które w tym tygodniu odbędą się w  czwartek i piątek o godz. 16.00.  Obecność obowiązkowa.
  7. Mieszkańcom Borowiny dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła.  Były 4  osoby. Następne sprzątanie za dwa tygodnie.
  8. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.
  9. Zmarli: ś.p. +Alfred Kudełka z ul. 29 Marca. Pogrzeb dzisiaj /25.04/ o godz. 14.00 bezpośrednio w kościele. Śp. +Krystyna Koman z ul. Kościuszki – bloki. Pogrzeb jutro, 26 .04. o godz. 14.30 bezpośrednio w kościele. Pół godz. wcześniej różaniec. Wieczne odpoczywanie…

10. Modlitwa.

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Eugeniusz Podolak z par. tutejszej i Barbara Anna Knapik, z par. św. Bartłomieja Ap. w Sitańcu – zapowiedź II.

- Mateusz Łagożny  i Diana Kukiełka, oboje z par. tutejszej – zapowiedź II.

- Krzysztof Marek Sieradzki i Małgorzata Rzeźnik, oboje z par. tutejszej – zapowiedź II.

- Krzysztof Grochowicz, z par. tutejszej i Małgorzata Danuta Pilarska, z par. św. Trójcy w Kościerzynie – zapowiedź I.

- Wiktor Bagiński, z par. św. Stanisława w Teratynie i Paulina Oleszczak, z par. tutejszej – zapowiedź I.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony