XIV Niedziela Zwykła – 04.07.2021.

XIV Niedziela Zwykła – 04.07.2021r.

 

  1. Dzisiaj  1.niedziela miesiąca. Po sumie adoracja eucharystyczna połączona  z modlitwą za zmarłych w miesiącu czerwcu. Odpust  w par. Majdan Sopocki.
  2. Od dzisiaj do ostatniej niedzieli sierpnia /29 sierpnia/ będzie obowiązywał wakacyjny porządek niedzielnych i świątecznych Mszy św. : godz. 7.00, 9.30, 11.00 – suma i 18.00.  W Stanisławowie o godz. 8.00.
  3. We wtorek, 06 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych.
  4. W przyszłą niedzielę, 11 lipca po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie Członków Wspomagających Legion Maryi. Taca na WSD.
  5. W piątek, 16 lipca planowana jest pielgrzymka na uroczystość odpustową do Sanktuarium MB Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim. Zapisy w zakrystii do 12 lipca.
  6. Mieszkańcom Hamerni dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 3 osoby.
  7. Ofiary na k-ół:   bezim. z Modeny we Włoszech, bezim. z ul. Kamiennej, bezim. z ul. Popławskiegoł, „Bóg zapłać”.
  8. Wyrażamy podziękowanie Wolontariuszom Caritas, Krucjacie Wyzwolenia Człowieka oraz Parafianom za przygotowanie w ubiegły czwartek poczęstunku dla pielgrzymów udających się z Łukowej i Chmielka do Krasnobrodu.
  9. Działające w naszej parafii grupy religijne  podjęły się opieki nad: *Apostolstwo Dobrej Śmierci – kaplica MB Nieustającej Pomocy; *Caritas – otoczenie dzwonnicy i jedno z pomieszczeń; *Grupa dekoracyjna – dekoracje okolicznościowe i świąteczne; *Legion Maryi – grota Matki Bożej i kwiaty na schodach /druga połowa miesiąca/; *Panie z Hamerni – bukiety przy ołtarzu; * Rodzina Serca Jezusowego – pomnik „Jan Paweł II” i „Jezus w Ogrójcu”; * Rycerstwo Niepokalanej – grota Matki Bożej i kwiaty na schodach /pierwsza połowa miesiąca/. Zapraszamy inne grupy lub osoby do czynnego zaangażowania się w konkretną pomoc przy naszym Kościele. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z panem kościelnym – tel. 606 462 867

10. W wyniku pożaru jedna z rodzin z naszej parafii poniosła ogromną stratę. Ogień zniszczył całkowicie tartak, który od 3 pokoleń był jej warsztatem pracy i źródłem utrzymania. Caritas parafii, solidaryzując się z poszkodowanymi,   organizuje w przyszłą niedzielę, 11 lipca, zbiórkę ofiar do puszek. Prosimy o wsparcie tej akcji.

11. Modlitwa.

Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U N E

- Maciej Tadeusz Siedlecki, z par. NSPJ w Worowie i Marta Mateja, z par. tutejszej – zapowiedź I.

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony