III Niedziela Adwentu 12.12.2021r.

 

III NIEDZIELA ADWENTU – 12.12.2021r.

 

  1. Dziś obchodzimy Niedzielę Radości "Gaudete", bo Pan jest blisko. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.  Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się zebranie członków wspomagających Legionu Maryi.
  2. We czwartek, 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia, która będzie odprawiana codziennie o godz. 16.45.
  3. W przyszłą niedzielę, 19 grudnia o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin. Podobnie jak w latach ubiegłych w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 7.00 zostanie odprawiona też  Msza św. zbiorowa za naszych zmarłych. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy zapisać na kartce i wrzucić do puszki ustawionej w zakrystii. Niech pamięć o zmarłych w tym dniu będzie naszym świątecznym darem.
  4. W przyszłą niedzielę, nasza młodzież z oazy za dobrowolną ofiarę będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny. Zapraszamy do nabywania. Również za tydzień, Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie zaprasza na Rynek Miejski, gdzie od godz. 12.00 odbędzie się kiermasz świąteczny.
  5. Możemy nabywać świecę Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  6. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”, w którym  znajduje się kalendarz ścienny na przyszły rok  oraz gazetki parafialnej.
  7. Mieszkańcom Siedlisk dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 6 osób. Kolejka przechodzi na mieszkańców Majdanu Nepryskiego.
  8. Ofiara na  k-ół: bezim z Majdanu Nepryskiego   „Bóg zapłać”.
  9. Mieszkańców Józefowa, Majdanu Nepryskiego i Samsonówki  zapraszamy do kościoła lub do kancelarii parafialnej po odbiór opłatków. W pozostałych miejscowościach opłatki są dostępne u radnych. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wywóz śmieci z cmentarza grzebalnego.

10. We czwartek, 16 grudnia będzie miała miejsce akcja polegająca na wywózce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Od jutra przed bramą kościoła zostanie wydzielone miejsce na składowanie zużytego sprzętu/ np. komputery, drukarki, radia, itd./ Zbiórka zużytego sprzętu będzie trwała do czwartku do godz. 14.30.Po Mszach św. możemy pobrać ulotkę na ten temat. Szczegóły również na plakacie.

11. Zmarła ś.p. Joanna Haczykowska z ul. 29 Marca. Pogrzeb 14 grudnia, we wtorek o godz. 12.30 w kościele. Zmarł ś.p. Kazimierz Dec, l. 86, pogrzeb 14 grudnia, we wtorek w parafii Frampol o godz. 12.00. Pół godz. przed Mszami pogrzebowymi będzie odmawiany różaniec. Wieczne odpoczywanie ….

12. Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony