IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021r.

IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021r.

 

  1. Dziś ostania, IV Niedziela Adwentu. Na placu przykościelnym Caritas Parafii  rozprowadza ozdoby świąteczne, które przekazała Miejska Biblioteka w ramach rozstrzygniętego konkursu. Pracownikom Biblioteki oraz wykonawcom serdecznie dziękujemy. Młodzież oazowa rozprowadza sianko na stół wigilijny, natomiast wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Majdanie Nepryskim rozprowadzają gwiazdki dobroci na cele charytatywne.
  2. MOK w Józefowie zaprasza dziś na Rynek Miejski, gdzie od godz. 12.00 odbędzie się kiermasz świąteczny.
  3. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 7.00 Msza św. zbiorowa za naszych zmarłych. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy zapisać na kartce i wrzucić do puszki ustawionej przed zakrystią. Niech pamięć o zmarłych w tym dniu będzie naszym świątecznym darem. W Wigilię nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Pasterka  o północy,                     15 minut przed Pasterką Nowenna do Bożego Narodzenia. W Stanisławowie Pasterka również o północy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
  4. W sobotę, 25 grudnia obchodzimy Uroczystość  Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św.: godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00.  W Stanisławowie o godz. 11.00.
  5. W niedzielę, 26 grudnia   Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi problemami. Msze św. jak w każdą niedzielę /7.00,9.30,11.00,12.30,17.00; w Stanisławowie o 11.00/  Taca na „Kapłański Fundusz Zdrowotny”. Po każdej Mszy św. błogosławienie owsa.
  6. W przyszły poniedziałek, 27 grudnia wspomnienie św. Jan Ewangelisty. Będzie możliwość pobłogosławienia wina, które przyniesiemy ze sobą z domu. W tym roku z racji pandemii nie będzie udzielania wina w kościele.
  7. Mieszkańcom Majdanu Nepryskiego dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła.   Było 7 osób.  Następne sprzątanie w najbliższą środę o godz. 9.00.
  8. Ofiary na k-ół: bezim. z ul. Górniczej, bezim. z ul. Kościuszki „Bóg zapłać.”
  9. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz gazetki parafialnej.

10. Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony