Niedziala św Rodziny

Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty -   - 27.12.2021r.

 

  1. Dzisiaj  przypada w liturgii wspomnienie św. Jana, Apostoła i  Ewangelisty, stąd odbędzie się błogosławieństwo wina, które przyniesiemy ze sobą z domu. Z racji pandemii nie będzie  udzielania wina na w kościele.
  2. W piątek, 31 grudnia  zakończenie Roku Pańskiego 2021. O godz. 17.00 Msza św. dzięk-błag.  i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku.  Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W sobotę,  01 stycznia – Nowy Rok Pański  2022,  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Matki Odkupiciela – Głównej Patronki Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. niedzielny. W naszym kościele będziemy gościli zespół „ZBRUCZ” z Tarnopola na Ukrainie, który uświetni liturgię w tym dniu  śpiewem i krótkim koncertem kolęd. Będziemy mogli nabyć płyty z ich kolędami. Z racji 1.soboty miesiąca adoracja eucharystyczna do godz. 19.00.
  4. W najbliższą niedzielę, 02 stycznia z racji 1.niedzieli miesiąca, po sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu grudniu.
  5. W nawiązaniu do ogłoszenia, że w tym roku, z powodu pandemii COVID-19 zostaje odwołana wizyta duszpasterska zwana kolędą, pragniemy poinformować, że w Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli, 06 stycznia 2022r. o godz. 11.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. w intencji wszystkich parafian . Po Mszy św. odbędzie się w kościele spotkanie z Radą Duszpastersko-Ekonomiczną naszej parafii. Z racji odwołanej wizyty duszpasterskiej, radni otrzymają wydrukowane życzenia świąteczno-noworoczne, które dostarczą do domów naszych parafian. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo prace prowadzone przy naszym kościele i parafii, może do otrzymanej koperty włożyć ofiarę i przynieść do kościoła. Zostanie ona wpisana do kartoteki parafialnej. Istnieje również możliwość indywidualnego zaproszenia księdza na kolędę w terminie dla siebie dogodnym i uzgodnionym z księdzem, do 15 stycznia.
  6. Przez cały styczeń i luty,  z wyjątkiem niedziel, świąt, 1.piątków i 1. sobót miesiąca Msze św. odprawiane będą tylko rano o godz. 7.00. Kancelaria parafialna czynna będzie w tych miesiącach po Mszy św. porannej.
  7. Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony