VIII Niedziela zwykła 27.02.2022r.

 

VIII Niedziela Zwykła – 27.02.2022r.

 

  1. Dzisiaj rozpoczyna się  Tydzień Modlitw o Trzeźwości Narodu. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny. Po wieczorowej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna, na którą zaprasza Krucjata Wyzwolenia Człowieka w intencji o pokój na Ukrainie i w Polsce. Modlitwy zakończą się o godz. 21.00, apelem Jasnogórskim.  Tym samym nasza parafia przyłącza się do „Nocy walki o błogosławieństwo dla Polski”.
  2. Dzisiaj, a także w Środę Popielcową po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
  3. We wtorek rozpoczyna się nowy miesiąc marzec. Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00 i 17.00. Kancelaria parafialna czynna będzie po Mszach św. zarówno rano, jak i wieczorem. Tego dnia przypada  Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
  4. W tym tygodniu  Środa Popielcowa, która rozpocznie 40 dniowy okres Wielkiego Postu. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.30 i 17.00.  W Stanisławowie o godz. 11.00.   Na każdej Mszy św. poświęcenie i posypanie głów popiołem. Obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Powstrzymanie się od pokarmów obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Do postu ilościowego zobowiązane są osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, by byli wprowadzani w autentycznego ducha pokuty.
  5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  6. W tym tygodniu 1.piątek i 1.sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. W Stanisławowie w piątek o godz. 15.30. W sobotę adoracja eucharystyczna do godz. 19.30.
  7. W przyszłą niedzielę 1. niedziela miesiąca.  Po sumie Gorzkie Żale połączone z modlitwą za zmarłych  w miesiącu lutym.
  8. Na stoliku z prasą wyłożona zostanie księga trzeźwości,  w której prosimy wpisywać swoje wielkopostne postanowienia.
  9. W tym tygodniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św.

10. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu po sumie. W Stanisławowie: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 15.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 10.30.

11. Dziękujemy za ofiary na kościół złożone w kopertach w ostatnim tygodniu: z ul. Bartoszewskiego, z ul. Biłgorajskiej, z ul. Kamiennej,  z ul. Kościuszki, z ul. Leśnej, z ul. Nowej, z ul. 29 Marca, z ul. Popławskiego, z ul. Źródlanej, z Borowiny, z Długiego Kąta, z Majdanu Nepryskiego-Choiny, z Hamerni, z Samsonówki  „Bóg zapłać” .

12. Mieszkańców Majdanu Nepryskiego prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła  w najbliższą sobotę.

13. W dniu dzisiejszym, po Mszy św. o godz. 9.30  delegacja Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej zapali znicze przed tablicą pamięci żołnierzy Niezłomnych przy murze kościoła i w miejscu rozstrzelania rodziny Bartoszewskich przy Banku Spółdzielczym. 25 lutego minęła 79 rocznica rozstrzelania rodziny Konrada Bartoszewskiego ps. Wir.

14. Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej zwraca się z prośbą o zbiórkę w kościołach następujących darów: produkty dla małych dzieci, żywność z długim terminem ważności, kosmetyki i chemia, bardzo potrzebne są też ręczniki, śpiwory, pościel i koce. Z wyznaczonych punktów zebrane przedmioty będą odbierane przez odpowiednie służby sztabów kryzysowych. Dziękujemy za wszelką okazaną pomoc i miłosierdzie.

15. Modlitwa

Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U B N E

-Karolina Izabela Pastuła, z par. św. Antoniego w Przewrotnem i Adam Jerzy Paszek, z par. tutejszej – zapowiedź II.

- Katarzyna Litkowiec i Paweł Leśniak, oboje par. tutejszej – zapowiedź I.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony