I Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022r.

 

  1. Dziś  1. Niedziela Wielkiego Postu. Po sumie Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z modlitwą za zmarłych w miesiącu lutym.
  2. Przyszła niedziela "Ad Gentes" jest  dniem Modlitwy, Postu i Solidarności  z Misjonarzami. Z tej racji zbiórka ofiar do puszek na "Krajowy Fundusz Misyjny".
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga krzyżowa dla dzieci  i młodzieży w środy o godz. 16.30, dla starszych w piątki o godz. 16.30. Dzieci przychodzą pod opieką rodziców lub opiekunów. Gorzkie Żale w każdą niedzielę po sumie.
  4. Na stoliku z prasą wyłożona jest księga trzeźwości, w której prosimy wpisywać swoje wielkopostne postanowienia.
  5. Dziękujemy za ofiary na kościół złożone w kopertach w ostatnim tygodniu: z ul. Armii Krajowej,  z ul. Biłgorajskiej, z ul. Kamiennej, z ul. Kościuszki, z ul. Leśnej, z ul. 29 Marca, z ul. Popławskiego, z ul. Przemysłowej,    z   Borowiny, z Długiego Kąta, z Hamerni, z Majdanu Nepryskiego-Klin,  z Potoka-Senderek, z Siedlisk,  z Szopowego  „Bóg zapłać”
  6. Mieszkańcom Majdanu Nepryskiego dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób.
  7. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyjęły pod swój dach uchodźców z Ukrainy, jak również tym osobom, które w dniu wczorajszym pomagały przy rozładunku tira z Niemiec.
  8. W dniach 11-14 lipca br. planowana jest pielgrzymka Śladami bł. Prymasa ks. Stefana Wyszyńskiego: Warszawa, Laski, Studzieniczna, Św. Lipka, Gietrzwałd, Stoczek Warmiński, Zuzela. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i u ks. Krzysztofa.
  9. MOK w Józefowie zaprasza na koncert z okazji Dnia kobiet pod hasłem: „Polskie kobiety solidarnie z Ukrainą”, w którym wystąpią Natalia Szkałuba, kapela Rzemyki oraz Jolanta Sip z Michałem Iwankiem i Michałem Lewartowiczem z Lublina. Podczas koncertu będzie można wspomóc akcję „Pomocna Dłoń Polskiej Kultury”. Szczegóły dotyczące akcji i koncertu można znaleźć na stronie internetowej MOK oraz na face bok, a także na plakatach. Koncert odbędzie się 8 marca o godz, 15.30  w sali kameralnej MOK.

10. Hospicjum Santa Galla zwraca się z prośbą o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Szczegóły na ulotkach znajdujących się na stoliku za ławkami.

11. Zmarli: śp. +Wiesław Kozak z Majdanu Nepryskiego. Pogrzeb dzisiaj o godz. 14.30. Śp. +Krystyna Szwab z ul. Leśnej. Pogrzeb jutro /07.03/ o godz. 14.00. Śp. +Joanna Pakuła z Majdanu Nepryskiego. Pogrzeb we wtorek 08.03 o godz. 14.00. Pół godz. wcześniej różaniec. Wieczne odpoczywanie….

12. Modlitwa.

Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U B N E

- Katarzyna Litkowiec i Paweł Leśniak, oboje par. tutejszej – zapowiedź II.

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony